Zamknij

Wernisaż prac powstałych podczas międzynarodowego pleneru [ZDJĘCIA]

11:29, 21.06.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:29, 21.06.2022
Skomentuj
W sobotę, 18 czerwca w remizie strażackiej w Racocie odbył się wernisaż prac wykonanych podczas I Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego zatytułowany "Nasza Gmina - Kościan - Moja Pasja".

W plenerze malarskim, który odbywał się przez tydzień na terenie gminy Kościan udział wzięli następujący artyści: Ivan Maliński z córką Iriną z Ukrainy, Giorgi Gabetcadze z Gruzji, Ružena Urbanowa i Iveta Filipczakowa z Czech, Anna Rutkiewicz, Ala Pisarska i Bożena Szpaczyńska z Ostródy, a także rzeźbiarze Marian Maliński z Kościana i Krzysztof Żak z Gminy Śmigiel. Koordynatorem pleneru był Grzegorz Wierzbicki z Kiełczewa oraz Jolanta Nowicka - prezes Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Gminy Kościan. W ramach pleneru odbyły się także warsztaty malarskie z udziałem artystów dla dzieci i dorosłych w Bonikowie, Starych Oborzyskach i Racocie.

Podczas wernisażu można było podziwiać powstałe prace malarskie i rzeźbiarskie ilustrujące  najciekawsze miejsca gminy Kościan, a także prace uczestników warsztatów malarskich. W wernisażu wzięli udział artyści, a także mieszkańcy Racotu i innych miejscowości w gminie oraz wójt Andrzej Przybyła i przewodniczący Rady Gminy Jan Szczepaniak. Wystawa była okazją do podziwiania zdjęć, a także do wspólnych rozmów i fotografii.

Fot. UG Kościan

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%