Zamknij

Rozrywka ze smakiem w Kościanie - plan

09:10, 03.06.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 09:10, 03.06.2022
Skomentuj
Rozpoczynają się tegoroczne Dni Kościana, czyli "Święto Miasta. Rozrywka ze smakiem. Maraton Kulturalny". Czekają nas trzy dni zabawy i koncertów, a także imprez towarzyszących.

Święto Miasta zainauguruje tradycyjnie w PIĄTEK, 3 czerwca Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Kościana. Podczas wydarzenia wręczone zostaną statuetki "Kościan Dziękuje", a także nagrody dla zdolnych uczniów kościańskich szkół i sportowców. Sesja rozpocznie się o godz. 12.00 w Kościańskim Ośrodku Kultury.

Od godz. 15.00 na Placu Wolności czynne będą food trucki. O godz. 16.30 rozpocznie się część artystyczna od wspólnej parady kościańskich orkiestr i dudziarzy. Następnie publiczność będzie miała okazję wysłuchać koncertów orkiestr dętych TON i OSP Kościan wraz z mażoretkami Rytmix. Na zakończenie tej części zaprezentuje się Kapela Dudziarska Sokoły.

Wieczorem otworzy się scena plenerowa KOK. O 19.00 zagra zespół Sunday Morning, o 20.00 wystąpi Andrzej Cierniewski, a o 21.30 do wspólnej zabawy zaprosi zespół Hot Way.

W SOBOTĘ, 4 czerwca imprezy rozpoczną się na Placu Wolności o godz. 13.00. Na początek animacje dla dzieci i dmuchańce. Z kolei na scenie plenerowej KOK-u zobaczymy od godz. 17.30 dzieci i młodzież - popisy wokalne dadzą wokaliści Voice Studio, "PoGłosu" i zatańczą tancerze z "Poezji". O godz. 20.00 zobaczymy Julię Stolpe z zespołem, a o 21.30 ukraiński zespół Haydamaky.

NIEDZIELA, 5 czerwca wcale nie będzie uboższa w wydarzenia. Tym razem sceną plenerową KOK zawładną dzieci z kościańskich szkół i zespołów. Początek o godz. 14.00. Podczas wieczornej części koncertowej będzie okazja do posłuchania zespołu "Ogień", a następnie przypomnienia sobie przebojów Kory i Maanamu w wykonaniu Kasi Czarneckiej.

Wstęp na wszystkie koncerty przy KOK-u jest bezpłatny, jednak obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne przy wejściu. Podczas Święta Miasta Nie zabraknie także imprez towarzyszących, w tym sportowych: Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Braci Jureckich, Zawodów Strzeleckich, a także promocyjnych cen na wejście na basen i wieżę ciśnień. W sobotę warto także wybrać się do Nowego Dębca, gdzie Kościański Klub Żeglarski będzie świętować swoje 40-lecie. W programie rejsy turystyczne, zabawy dla dzieci i koncerty. Przez 3 dni czynne będą także food trucki i lunapark na boisku przy SP nr 1.

Szczegółowy plan godzinowy na plakatach poniżej.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%