Zamknij

Wokalistki Pogłosu zaśpiewały w Novopolskiej [ZDJĘCIA]

07:34, 14.03.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 07:39, 14.03.2022
Skomentuj
W koncercie zatytułowanym "Kobiety o kobietach", który odbył się w sobotę, 12 marca w restauracji Novopolska w Kościanie wystąpiło 12 uczennic Szkoły Emisji Głosu "Pogłos" prowadzonej przez Emilię Ziegler.

Choć prezentowany repertuar był różnorodny, kameralne otoczenie restauracji oraz półmrok panujący na sali w czasie poszczególnych występów sprawiły, że koncert miał zdecydowanie nastrojowy charakter. - Wydarzenie jest trochę satyryczne, bo wymieniamy w nim najbardziej stereotypowe cechy kobiet i właśnie do nich dobraliśmy utwory. Dzięki temu oraz poprzez zapowiedzi prowadzącego koncert Stanisława Świdzińskiego przeplatane poezją, koncert stał się małym widowiskiem - mówi Emilia Ziegler, która przygotowywała wokalistki do występu.

A w koncercie zaśpiewało 12 pań w różnym wieku: od 13 do 40 lat. Wybrzmiały utwory polskie, w większości współczesne oraz jeden anglojęzyczny z repertuaru Aretha Frankin. - Jestem dumna ze wszystkich wokalistek. Bardzo się cieszę, że mam możliwość dawać moim uczniom możliwość występowania i pchnięcia ich do tego, żeby mogli się artystycznie rozwijać i poprzez muzykę przekazywać swoje emocje dalej - podkreśla trenerka Pogłosu.

Koncert odbył się w restauracji, by uzyskać kameralny efekt. Ale są także pomysły na kolejne koncerty, w różnym otoczeniu. Już w kwietniu będzie najprawdopodobniej okazja do usłyszenia innych uczniów Pogłosu, w innym repertuarze i miejscu.

W koncercie "Kobiety o kobietach" wystąpiły: Julia Szafarz, Jagoda Skoracka, Amelia Walter, Anastazja Górna, Lena Domagała, Martyna Korzeniewska, Izabela Kuciak, Marta Szczepaniak, Aleksandra Brzozowska, Joanna Bartkowiak, Anna Banaszczak, Gabriela Brzozowska. Rolę konferansjera pełnił Stanisław Świdziński, natomiast za scenariusz, przygotowanie wokalistek oraz chórki odpowiadała Emilia Ziegler.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%