Zamknij

Świąteczny Zaprzęg Gwiazdkowy w Racocie [ZDJĘCIA]

15:51, 19.12.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 15:51, 19.12.2021
Skomentuj
W niedzielne popołudnie na mieszkańców całego Racotu czekała wspaniała świąteczna niespodzianka w postaci zaprzęgu konnego ze Świętym Mikołajem i śnieżynkami oraz towarzyszących mu pomocników na rowerach.

Bryczka ze Świętym Mikołajem i jego ekipą, a także Mikołaje na rowerach wyruszyła spod Chatki Poczty Świętego Mikołaja znajdującej się przed miejscową szkołą. Następnie zaprzęg przejeżdżał przez wszystkie ulice Racotu.

Po drodze na Mikołaja i jego załogę czekały dzieci wraz z dorosłymi. Bryczka zatrzymywała się przy każdej grupce dzieci, a cała załoga częstowała dzieci i dorosłych słodkościami. Był też czas na pozdrowienia i fotografie. W niektórych domach mieszkańcy widząc niezbyt łaskawą aurę pozostawali w domach, ale machali do świątecznej załogi z okien. A ekipa była naprawdę wesoła, podczas przejazdu towarzyszył jej akompaniament kolęd i świątecznych piosenek.

Przejazd przez całą miejscowość zajął ponad godzinę i zakończył się, tak jak start, pod Chatką Mikołaja. To nie był jednak jeszcze koniec wydarzenia, gdyż cała ekipa odwiedziła młodych piłkarzy, uczestników odbywającego się w Racocie turnieju halowego o Złotą Podkowę Racotu.

Inicjatorem przejazdu świątecznego zaprzęgu był sołtys wraz z Radą Sołecką Racotu.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%