Zamknij

Św. Mikołaj z Krainą Bajek w Kościanie [ZDJĘCIA]

17:48, 11.12.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 18:01, 11.12.2021
Skomentuj
Święty Mikołaj odwiedził dziś najmłodszych w Kościanie. Jak zawsze jego wizyta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem całych rodzin, które tłumnie pojawiły się na Placu Wolności. Wydarzeniu towarzyszył Jarmark Bożonarodzeniowy.

Jarmark, który znajduje się na terenie za Kościańskim Ośrodkiem Kultury rozpoczął się już o godz. 13.00 i potrwa do godz. 19.00. Można zakupić na nim ozdoby świąteczne, w tym rękodzieło, wyroby z drzewa, lampki choinkowe i wiele innych świątecznych gadżetów. Poza tym są także stoiska z jedzeniem.

O godz. 16.00 burmistrz Piotr Ruszkiewicz na Placu Wolności powitał mieszkańców, po czym nastąpiło oficjalne zapalenie świątecznych iluminacji. Te wprawdzie cieszą oko mieszkańców już od tygodnia, ale to dzisiaj, w zimowej aurze, nastąpiło ich uroczyste odpalenie. Przykuwają one zresztą uwagę wielu osób, które chętnie robią sobie przy nich zdjęcia.

Dziś jednak najważniejszym momentem była wizyta Świętego Mikołaja wraz ze swoją Krainą Bajek. Tuż po zapaleniu dekoracji ruszyła wesoła parada bajkowych postaci wraz z Mikołajem, która przy akompaniamencie muzyki okrążyła cały plac. Czekały na to tłumy dzieci, które machały i pozdrawiały swoich bohaterów. Po paradzie para klownów zaprosiła dzieci na wesołe zabawy za KOK-iem. W tym samym czasie najmłodsi ustawiali się także w kolejkach do poszczególnych dmuchanych domków, by odwiedzić bajkowych gości. Najdłuższa kolejka stanęła oczywiście przy domku Św. Mikołaja. Wraz z Panią Mikołajową przyjmuje on każde dziecko, które robi sobie z nim zdjęcie, a także otrzymuje cukierka i maskotkę, a także pocztówkę wraz ze stemplem na pamiątkę. Zgodnie z obietnicą Mikołaj ma być dziś dostępny do ostatniego dziecka.

Najmłodsi są również częstowani cukierkami przez burmistrza, jego zastępcę i przewodniczącego Rady Miejskiej. Z kolei wolontariusze zbierają pieniądze do puszek na rzecz Oskara Marciniaka z Kokorzyna.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%