Zamknij

Katarzyna Zawada zaśpiewała niezapomniane przeboje [ZDJĘCIA]

09:43, 25.10.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 03:04, 15.03.2023
Skomentuj

Zgromadzona w sobotni wieczór w Kościańskim Ośrodku Kultury publiczność była zauroczona występem młodej, utalentowanej artystki. Przeboje wielkich dam polskiej estrady słuchacze śpiewali razem z Katarzyną Zawadą.

To był niezapomniany koncert przede wszystkim dla starszej części kościaniaków pamiętających przeboje Anny German, Anny Jantar i Violetty Villas. Ten repertuar zapewnił nieomal komplet publiczności w sali widowiskowej KOK-u.

Ale nawet najpiękniejsze piosenki nie obronią się, jeśli ich wykonanie będzie słabe. Nie było tak jednak w tym przypadku, gdyż wokalistka o eterycznej urodzie zaprezentowała publiczności pełny, sopranowy głos. To sprawiło, że piosenki trzech niezapomnianych diw zabrzmiały wspaniale. Głos Katarzyny Zawady szczególnie dobrze pasował do repertuaru Anny German. Doceniła to publiczność nagradzając artystkę gromkimi brawami.

Katarzyna Zawada jest wokalistką, pianistką i dyrygentką, absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu specjalności śpiew klasyczny. Laureatka konkursów i festiwali krajowych oraz międzynarodowych, zarówno wokalnych, jak i pianistycznych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  (Program "Młoda Polska") oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Jest również laureatką Złotej Eurydyki - I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German, Moskwa 2015. W swoim repertuarze ma polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej, arie operowe, operetkowe, oratoryjne i kantatowe, utwory musicalowe, a także wiele dzieł sakralnych. Dotychczas wydała trzy płyty z repertuarem Anny German, Anny Jantar oraz z najpiękniejszymi kolędami. Obecnie artystka przygotowuje premierę swojego autorskiego albumu z własnymi kompozycjami i tekstami.

Na koncert kościaniaków zaprosił burmistrz oraz Kościański Ośrodek Kultury.

Fot. Milena Waldowska

 

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%