Zamknij

Piknik Historyczny w Wilkowie Polskim [ZDJĘCIA]

09:41, 06.09.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 09:41, 06.09.2021
Skomentuj
Moc atrakcji związanych z historią czekała na uczestników pikniku, który odbył się w niedzielę. Jego głównym organizatorem było kościańskie Stowarzyszenie Cichociemnych Spadochroniarzy AK.

Stowarzyszenie Historyczne Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej zaprosiło gości do Wilkowa Polskiego w powiecie grodziskim, gdyż to właśnie tutaj prowadzi Izbę Pamięci. Była to trzecia edycja pikniku, w którym udział wzięło wiele stowarzyszeń historycznych z Wielkopolski, w tym Stowarzyszenie im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej.

Miłośnicy historii podczas tego wydarzenia, które odbyło się w parku przy szkole nie mogli się nudzić. Czekały na nich pojazdy z przeszłości, sylwetki żołnierzy, stare fotografie i wiele innych stoisk z historycznymi eksponatami. Były również dioramy i rekonstrukcje, a można było także poszukiwać skarbów czy postrzelać z różnych rodzajów broni.

Jak na piknik przystało, nie zabrakło stoisk gastronomicznych oraz dmuchańców dla najmłodszych. Dodatkowo strażacy pokazali zasady udzielania pierwszej pomocy. Podczas imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy na funkcjonowanie i wyposażenie Izby Pamięci.

Fot. Marcin Marciniak

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%