Zamknij

Piknik dla Marysi na Placu Wolności [ZDJĘCIA]

12:32, 05.06.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 16:58, 06.06.2021
Skomentuj
Akcja "Cała Polska dla Marysi" dotarła dziś do Kościana. Kartoniki, do których można wrzucać datki na rzecz dziewczynki dostępne są w różnych punktach w mieście, natomiast sercem wydarzenia jest Plac Wolności. Atrakcje potrwają do godz. 16.00.

"Cała Polska dla Marysi" to akcja, której inicjatorem jest Bank Żywności Leszno. Ma ona na celu organizację zbiórki na rzecz Marysi Drożdżyńskiej z Brenna w różnych miastach w całym kraju. Jak dotąd wydarzenie przeprowadzane jest w miastach regionu leszczyńskiego.

W Kościanie głównymi koordynatorkami przedsięwzięcia są Ewelina Pawlak i Ewelina Lemańska-Fryder. - Jesteśmy osobami prywatnymi, a Bank Żywności z Leszna zwrócił się bezpośrednio do nas o pomoc. Mamy bowiem za sobą już dwie akcje charytatywne na rzecz dziewczynki, czyli Bal Gorących Serc i Morsowanie. Oczywiście nie mogłyśmy odmówić pomocy i tym razem. Poprosiłyśmy o wsparcie Urząd  Miasta w Kościanie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej i tak to się rozwinęło - tłumaczy Ewelina Pawlak.

A na osoby, które zdecydują się przyjść na Plac Wolności czeka moc atrakcji przygotowanych przez kościańskie organizacje i stowarzyszenia. Są stoiska Wodociągów Kościańskich, Stowarzyszenia im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej, Stowarzyszenia Historycznego Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Wszystkie one przygotowały specjalne atrakcje. I tak można się napić wody smakowej Wodociągów, pooglądać broń i postrzelać na strzelnicy przygotowanej przez stowarzyszenie KRS, a także wypróbować sprzętu detektorystycznego udostępnionego przez Stowarzyszenie Spadochroniarzy. Czas przybyłym umila przygrywająca co jakiś czas Orkiestra Dęta OSP Kościan, a do jej rytmów tańczą mażoretki Rytmix. Imprezę prowadzi natomiast Eryk Woźniak. Są także stoiska ze słodkościami, a wystarczy 2 zł na rzecz Marysi, by dostać w zamian coś dobrego.

-Mieli być z nami jeszcze strażacy z OSP Kościan, ale muszą uczestniczyć dzisiaj w akcji gaśniczej. Będą za to motocykliści, którzy mają się pojawić o 14.00, a także pokaz młodych talentów, w którymi zaprezentują się wokaliści - wylicza Ewelina Lemańska-Fyder. - Zachęcamy wszystkich do przybycia do nas. Wiele osób może pomyśleć, że co da wpłacona przez niego złotówka przy potrzebnych 9 milionach zł. Ale jeżeli wiele osób wpłaci taką złotówkę, to uzbieramy potrzebną kwotę dla Marysi na lek. Jako osoby należące do Armii Aniołów Marysi zachęcamy również do przyłączenia się do facebookowej grupy Licytacji dla Marysi oraz do innych akcji.

Przypominamy, że główna zbiórka odbywa się na stronie: www.siepomaga.pl.
Grupa na FB: Licytacje dla Marysi - chorej na SMA.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%