Zamknij

Zdolni młodzi wykonawcy w projekcie "Jestem Coolturalny"

09:45, 13.04.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 09:45, 13.04.2021
Skomentuj
8 kwietnia w Kościańskim Ośrodku Kultury zostało nagranych kilkanaście utworów w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Kościanie. Wszyscy wykonawcy są uczestnikami programu edukacyjnego "Jestem Coolturalny".

Projekt dla utalentowanych muzycznie dzieci oraz młodzieży organizuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie "Z Muzyką do Ludzi". Akcję pilotują Ewa Biały i Katarzyna Swinarska, a program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego powiatu kościańskiego. Ma on na celu edukację muzyczną w formie quizu z nagrodami, a rozpocznie się w maju.

Tymczasem w ramach projektu w Kościańskim Ośrodku Kultury dokonano nagrań młodych wykonawców z Państwowej Szkoły Muzycznej w Kościanie. Filmiki z nagraniami będą prezentowane w kolejnych odsłonach.

Na początek jedenastoletni Filip Kauch z Kościana wykonuje barawurowo etiudę Sergiusza Prokofiewa. Aż trudno uwierzyć, że wykonawca ma dopiero 11 lat. Nauczycielem Filipa jest Marian Michałowicz, dyrektor PSM w Kościanie.

Wkrótce udostępnimy kolejne nagrania, a także odsłonimy więcej kulis dotyczących całego projektu, który nasza redakcja objęła patronatem medialnym.

[WIDEO]21[/WIDEO]

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%