Zamknij

Widowisko z choinką i tancerzami [ZDJĘCIA]

13:26, 16.12.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:35, 16.12.2020
Skomentuj
W najbliższy piątek, 18 grudnia odbędzie się premiera widowiska taneczno-poetyckiego firmowanego przez Kościański Ośrodek Kultury. Świąteczny spektakl zostanie pokazany online, a wystąpią w nim tancerze i muzycy. W roli głównej pojawi się również choinka.

Niewątpliwą ozdobą spektaklu zatytułowanego "Pod dachem tkliwej kolędy" będą tancerze. Nagranie z ich udziałem było kręcone w dwie pierwsze niedziele grudnia w plenerze za budynkiem KOK-u. Podczas pierwszego nagrania wystąpiły baletnice w parku za KOK-iem, a w kolejną szczudlarze przystrajający choinkę na parkingu. To nie wszystko, co pojawi się w spektaklu, bo będzie także muzyka, śpiew i recytacje.

Dodajmy, że choinka zgodnie z zamysłem miała być przystrajana ozdobami wykonanymi przez mieszkańców w ramach konkursu na najpiękniejszą ozdobę. Większość tych dekoracji okazała się jednak za mała i zginęłyby one na okazałym drzewku. Dlatego postanowiono postawić mniejszą choinkę w oknie sali plastycznej i przystroić ją tyli oryginalnymi ozdobami. Choinka jest widoczna od strony parkingu. W konkursie na ozdoby choinkowe nagrody otrzymali: Wiktoria Kubiak, Fabian Lucerek i Kamil Nowak. Wyróżnienia z kolei przyznano: Przedszkole Montessori - grupa Tropiciele i grupa Odkrywcy, Klub Malucha Mini Oxford CRD, Bartosz Bryliński i Nikola Kubiak.

Z kolei w oknach KOK można oglądać wystawę pokonkursową ,,Moje Święta``. W konkursie wzięło udział 92 uczestników, którzy wykonali 130 prac. Jury konkursu postanowiło przyznać nagrody następującym uczestnikom: Zuzannie Grabowskiej, Nikoli Kubiak, Kamili Gołembce, Julii Łakomej i Bartoszowi Brylińskiemu. Ponadto wyróżniono: Izabelę Szczepaniak, Jakuba Frąckowiaka, Lenę Karaś, Magdalenę Miler, Maję Piechowiak, Martę Reich, Martynę Gąd, Natalię Dominikę Helińską, grupy Tropiciele i Odkrywcy z Przedszkola Montessori oraz Macieja Łukaszewskiego.

Zatem spektakl zobaczymy online (premiera w piątek, 18 grudnia, godz. 18.00 na www.kok.koscian.pl) natomiast prace uczestników oraz choinkę każdy może zobaczyć na żywo wybierając się na spacer. Najlepszy efekt będzie po zmroku.

Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć z nagrań tancerzy 6 i 13 grudnia (fot. Bogdan Ludowicz).

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%