Zamknij

Komediowy spektakl na 1 maja

14:43, 01.05.2020 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:45, 01.05.2020
Skomentuj
Kościański Ośrodek Kultury zaprezentuje dziś widowisko teatralno-muzyczne online, które było pokazane na żywo 1 maja 2012 roku. To wspomnienie PRL-u z przymrużeniem oka.

Spektakl zatytułowany "1 Maja... i inne takie tam" będziemy mogli obejrzeć dzięki archiwalnemu nagraniu. Składa się na niego 10 polskich przebojów PRL-u, które wybrali sami mieszkańcy poprzez głosowanie. - Ogłosiliśmy wówczas rodzaj konkursu na wskazanie najbardziej zapamiętanych w tamtych czasach piosenek. Powstała lista hitów, którą wykonali muzycy, a ich wykonania były przeplatane żartobliwymi formami teatralnymi prezentowanymi przez aktorów Kościańskiego Teatru Kameralnego - mówi Janusz Dodot, reżyser spektaklu.

Podczas trwania spektaklu widzowie również zostali włączeni do wspólnej zabawy. Przeprowadzono mianowicie losowanie nagród, w którym można było wygrać m.in. paczkę kawy czy też rolki papieru toaletowego na sznurku.

Ponieważ w czasie premiery spektaklu dopisywała ładna pogoda, wiele osób wybrało się wówczas na majówkę i widzów w KOK-u nie było wielu. W tym roku ani pogoda nie jest specjalnie "grillowa", ani przez epidemię nie ma sprzyjających warunków do biesiadowania pod chmurką, dlatego to dobra okazja, by obejrzeć spektakl siedząc wygodnie w domu i się trochę pośmiać.

Nagranie zostanie udostępnione o godz. 19.00.

[YT]mu89f7uAx4o[/YT]

Wykonawcy: Aneta Dembińska-Pawilicka, Piotr Pawlicki, Krzysztof Bajsztok, Wojciech Szymkowiak i Arkadiusz Wesołek
Muzyka: Katarzyna Ciszak - śpiew, Michał Dolata - gitara, Mariusz Bobkowski - perkusja, Marcin Ruszkiewicz - gitara basowa oraz Orkiestra Dęta TON
Światło, dźwięk: Mariusz Odważny
Scenariusz i reżyseria: Janusz Adam Dodot

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%