Zamknij

Koncert jubileuszowy Retro Orkiestry

10:35, 02.12.2019 Milena Waldowska Aktualizacja: 10:35, 02.12.2019
Skomentuj
Publiczność świetnie się bawiła podczas niedzielnego koncertu zespołu z okazji 20-lecia jego istnienia. W programie nie zabrakło znanych i lubianych dawnych przebojów oraz specjalnych niespodzianek.

Koncert w Kościańskim Ośrodku Kultury nosił tytuł "W maleńkiej, cichej kawiarence..." i stosownie do tego publiczność zasiadła przy stoliczkach na wzór kawiarni. Nie był to jednak zdecydowanie cichy i spokojny występ, ale radosny i energetyczny, a sala śpiewała ulubione piosenki wraz z zespołem.

Orkiestra wystąpiła w składzie Stanisław Kaczor (gitara), Fanciszek Stankowiak (skrzypce), Jan Sobkowiak (saksofon), Wojciech Serafinowski (akordeon), Karol Siejak (kontrabas) oraz Alla Szoman Tomaszewska (domra) jako gość specjalny.

W przerwach pomiędzy piosenkami aktorzy Kościańskiego Teatru Kameralnego prezentowali historię zespołu, a także pokazali komediową etiudę. Podczas wydarzenia nie zabrakło także podziękowań, życzeń i gratulacji.

Retro Orkiestra to oryginalny zespół muzyczny, który został założony w styczniu 2000 roku przez Stanisława Kaczora w Kościanie. Pierwotny skład tworzyła również mandolistka Halina Maciejewska oraz akordeoniści Marian Drozda i Edward Lubiński. Na przestrzeni lat skład Orkiestry zmieniał się, ale zazwyczaj instrumentarium składa się ze skrzypiec, gitary, akordeonu, kontrabasu i perkusji. Wśród muzyków pojawiają się zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. W repertuarze znajduje się ponad 500 piosenek starszych pokoleń, w tym biesiadnych, ludowych, podwórkowych i popularnych.

Jak powiedziano podczas koncertu: "Historia Orkiestry Retro to historia pracy, przeżyć, przygód, radości tworzenia, artystycznych zauroczeń i poszukiwań. Marzeniem muzyków Orkiestry jest koncertowanie jeszcze przez długie, długie lata".

Fot. M. Waldowska, B. Ludowicz

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%