Zamknij

Czas na dożynki

02:18, 15.08.2019 Redakcja Aktualizacja: 12:55, 15.08.2019
Skomentuj
Druga połowa sierpnia to okres, kiedy rozpoczynają się zabawy dożynkowe na wioskach. W najbliższą sobotę 17 sierpnia na dożynki zapraszają mieszkańcy Bonikowa, Jerki i Lubinia.

W Lubiniu świętowanie rozpocznie się od dożynkowej mszy św. o godz. 15.00 w miejscowym kościele. Po mszy nastąpi przemarsz korowodem dożynkowym z Opactwa Benedyktynów na teren przy świetlicy wiejskiej. O 16.30 nastąpi wręczenie wieńców dożynkowych oraz rozpoczęcie biesiady. Czeka moc atrakcji, w tym zamki dmuchane i byk rodeo, loteria fantowa, popcorn, wata cukrowa oraz pyszny bufet. Nie może oczywiście zabraknąć zabawy tanecznej, a przygrywać będzie zespół Pagost.

Sołtys i Rada Sołecka Jerki zapraszają na godz. 15.00, a impreza zacznie się od uroczystego wręczenia chlebków dożynkowych. Następnie rozpocznie się program artystyczny, a w nim występy dzieci oraz wieczorna zabawa z zespołem Ever Band. Ponadto nie zabraknie atrakcji dla dzieci, punktu gastronomicznego restauracji Duet oraz domowego ciasta i wiejskiego jadła.

W Bonikowie początek imprezy o godz. 19.00  na placu przy strażnicy OSP. W programie zabawa dożynkowa i dobrze zaopatrzony bufet.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%