Zamknij

10 medali dla Tiger Wielkopolska

03:24, 07.11.2023 red. Aktualizacja: 09:41, 07.11.2023
Skomentuj

29 października kościaniacy z Tiger Wielkopolska uczestniczyli  w międzynarodowym Pucharze Polski w Opolu zorganizowanym przez Polską Unię Taekwon-do. Impreza była niezwykle udana dla naszych reprezentantów.

 Na starcie stanęły ekipy z 32 klubów, m.in. z Litwy, Mołdawii czy Rumunii – w sumie ponad 700 zawodników. – Poziom sportowy imprezy był bardzo wysoki. Nasza niewielka, 9-osobowa drużyna wywalczyła 10 medali: 2 złote, 3 srebrne, 5 brązowych. Kościan reprezentowało 5 osób – mówi Emil Janowski z KS Tiger Wielkopolska.

Wśród nich była Wiktoria Zielińska, która po raz kolejny pokazała wysoką klasę wygrywając wszystkie 3 walki w formule light contact (walki ciągłe), tym samym zdobywając 1 miejsce. Jakub Jóźwiak – 2 miejsce w walkach light contact, po trzech wygranych walkach musiał w finale uznać wyższość przeciwnika. Po raz kolejny Kuba udowodnił, że jest dojrzałym i czołowym zawodnikiem w Polsce. Trzeci medal powędrował dla Aleksandra Kuźniaka, który w kategorii wiekowej weteranów, po bardzo długiej przerwie w startach, wywalczył 3 miejsce w formule light contact.

Po obiecujących walkach bez medalu wrócili: Nikodem Korpusiński i Maksymilian Piątkowski – chłopaki pokazali ducha walki, ale tym razem czegoś zabrakło, by wracać z kolorowymi blachami.

- Wszystkim dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie do turnieju i reprezentowanie klubowych barw, a zwycięzcom osiągniętych wyników. Za miesiąc startujemy na Mistrzostwach Śląska w Kickboxingu – trzymajcie kciuki! – mówi Emil Janowski.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%