Zamknij

Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym [ZDJĘCIA]

17:34, 17.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 02:45, 27.03.2023
Skomentuj

Po przerwie związanej z pandemią rozegrane zostały XXX Indywidualne Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym oraz XVII Mistrzostwa Gminy Kościan Par Deblowych.

Do rywalizacji, która miała miejsce 12 marca w hali sportowej w Racocie, przystąpiło łącznie 78 zawodników i zawodniczek. Mistrzostwa otworzył zastępca wójta giny Kościan Mirosław Duda.

O tytuł Indywidualnego Mistrza Gminy Kościan w Tenisie Stołowym rywalizowało 39 osób. W kategorii open najlepszym okazał się Wojciech Hajnce z Mikoszek, drugie miejsce zajął Tomasz Skotarczak z Racotu, a trzecie miejsce Mateusz Balcerek z Pelikana.

W kategorii kobiet triumfowała Martyna Haince reprezentująca Mikoszki pokonując Joannę Romowską z Racotu. Trzecie miejsce zajęła Angelika Konopczyńska z Osieka. W kategorii Old-Boys (rocznik 1973 i starsi)  zwyciężył Karol Waleński reprezentujący Stare Oborzyska. Drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Sobkowiakowi, również ze Starych Oborzysk, a trzecie miejsce zajął Maciej Goliwąs z  Widziszewa.

W XVII Mistrzostwach Gminy Kościan Par Deblowych wystartowało 18 par, trzy pary kobiece i piętnaście w kategorii open. Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się para reprezentująca Racot: Joanna Romowska i Dominika Marszewska, miejsce drugie zajęły: Katarzyna Szczerbal i Urszula Szczerbal (Wyskoć, Turew) a miejsce trzecie Ewelina Szczerbal i Zuzanna Szczerbal (Turew). W kategorii mężczyzn zgłosiło się 15 par, które zostały podzielone na 4 grupy, w których rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do rundy finałowej awansowały po dwie drużyny i rozgrywały mecze systemem pucharowym.

Wyniki kategorii mężczyzn – open:I miejsce – Karol Waleński, Krzysztof Sobkowiak reprezentujący Stare OborzyskaII miejsce – Martyna Hajnce, Wojciech Hajnce reprezentujący MikoszkiIII miejsce – Wojciech Piasecki, Szymon Nowakowski reprezentujący Ponin i Kiełczewo.

Wszyscy finaliści indywidualnie jak i w rywalizacji  par otrzymali  z rąk radnych Rady Gminy Kościan Michała Jaworskiego, Marcina Kowalskiego i Mirosława Mądrego medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan.

Tymczasem miasto Kościan do 31 marca przyjmuje zapisy na Indywidualne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Miasta Kościana, które odbędą się 2 kwietnia w Hali Sportowej na Łazienkach. W zwodach mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy Kościana. Zgłoszenia do 31 marca telefonicznie pod numerem 603 860 793.