Zamknij

Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego

09:52, 08.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 09:52, 08.03.2023
Skomentuj
W niedzielę, 5 marca w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu rozegrane zostały XV Otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego. Spotkanie kopiarzy było także okazją do podsumowania Grand Prix Powiatu Kościańskiego w sezonie 2022/2023.

W Mistrzostwach Gminy uczestniczyło 96 zawodników, w tym 7 pań. Poza liczną reprezentacją powiatu kościańskiego w mistrzostwach uczestniczyli także zawodnicy z powiatów: poznańskiego, śremskiego, średzkiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, rawickiego i obornickiego.

Przed rozpoczęciem zmagań sportowych nastąpiło podsumowanie Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego w zakończonym właśnie sezonie oraz wręczenie pucharów  i nagród. Puchar Starosty Kościańskiego Henryka Bartoszewskiego za zwycięstwo w zakończonej edycji GP odebrał  Czesław Jurga z Kościana. Jan Gigoń z Głuchowa za zajęcie drugiego miejsca otrzymał puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego Iwony Bereszyńskiej. Puchar Gazety Kościańskiej za trzecie miejsce wręczony został  Mariuszowi Staroniowi z Borowa. Nagrody  otrzymali zawodnicy, którzy uplasowali się w czołowej trzydziestce.

Po zakończonej ceremonii  wręczenia pucharów i nagród za  GP uczestnicy przystąpili do sportowej rywalizacji w Mistrzostwach Gminy Kościan.  Mistrzem Gminy Kościan na rok 2023 został Zbigniew Skrzypek z Gostynia,  który uzyskał 18 punktów  dużych i 147 punktów małych. Drugie miejsce zajął, tracąc do zwycięzcy 36 małych punktów, Bronisław Stachowiak z Nowego Belęcina.  Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Tadeusz Krysztof z Boszkowa z wynikiem 17,5/109.

Kolejne miejsca zajęli: 4. Lech Hampel z Nielęgowa, 5. Zbigniew Zieliński ze Zbęch, 6. Mirosław Adamczewski z Morownicy, 7. Mirosław Kaźmierczak ze Starych Oborzysk, 8. Eugeniusz Budzyń z Kościana, 9. Ireneusz Warzybok z Chludowa,  10. Dariusz Kaźmierczak z Kościana. Kategorię kobiet wygrała Gabryla Ceglarek ze Stęszewa. Pierwsza trójka w klasyfikacji indywidualnej oraz najlepsza kobieta otrzymali puchary. Nagrody otrzymało 35 najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej.

Z okazji Dnia Kobiet organizatorzy dla pań uczestniczących w zmaganiach  przygotowali kwiaty oraz upominki. Życzenia z tej okazji zawodniczkom złożył Grzegorz Ratajczak, prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego. Puchary i nagrody oraz kwiaty i upominki wręczył natomiast radny Rady Gminy Kościan Mirosław Mądry w towarzystwie gospodarza mistrzostw - sołtysa wsi Stary Lubosz Jakuba Bartkowiaka oraz członków zarządu Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.

Obowiązki sędziego głównego pełnił Mirosław Ciszewski, a sprawną obsługę techniczną turnieju zapewnili członkowie zarządu KSKS. Organizatorem mistrzostw było Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego przy dofinansowaniu z budżetu Gminy Kościan.