Zamknij

Turniej o puchar sołtysa wsi Donatowo [ZDJĘCIA]

12:59, 03.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:59, 03.03.2023
Skomentuj
25 lutego w Gościńcu Donatowo rozegrany został VI Turniej Kopa Sportowego o puchar sołtysa wsi Donatowo. Najlepszy okazał się Jerzy Majchrowicz ze Śremu.

Do Donatowa w gminie Czempiń zjechał 136 amatorów gry w kopa, w tym 7 pań.  Zawodnicy reprezentowali aż dziewięć powiatów: kościański, gostyński,  leszczyński, krotoszyński, rawicki, śremski, wolsztyński, obornicki i poznański.

Sołtys wsi Donatowo, Jolanta Bendzińska serdecznie powitała przybyłych uczestników i dokonała otwarcia turnieju. W swym wystąpieniu podziękowała zarządowi Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Rozegrano 5 pięć rund po 32 rozdania, a grano zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Zwycięzcą został Jerzy Majchrowicz ze Śremu zdobywając 18 punktów dużych i 80 małych. Odebrał puchar ufundowany przez panią sołtys i główną nagrodę. Drugie miejsce zajął Aleksander Majsnerowski z Jutrosina z wynikiem 17,5/102. Na trzecim  miejscu uplasował się Aleksander Balcerzak z Rawicza uzyskując 17 punktów dużych i 112 małych. Taki sam wynik uzyskał Mariusz Staroń z Borowa, który zajął czwarte miejsce.

W czołówce znaleźli się jeszcze: 5.Marek Szaferski z Morownicy, 6.Zdzisław Kaźmierczak z Kluczewa, 7.Jerzy Piechowiak z Kościana, 8.Marek Juskowiak z Łęki Wielkiej, 9.Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego, 10.Tomasz Sinecki z Krzemieniewa. Kategorię kobiet wygrała Katarzyna Jóźwiak ze Stęszewa plasując się na 30 miejscu w klasyfikacji ogólnej.

Organizatorzy przygotowali nagrody  dla 30  czołowych zawodników w klasyfikacji open, najlepszej kobiety oraz dla najstarszego uczestnika turnieju. Najstarszym zawodnikiem był Leonard Majchrzak z Jutrosina.  Puchary i nagrody wręczała sołtys Jolanta Bendzińska w towarzystwie Piotra Mylki, radnego Rady Miejskiej Czempinia i Tadeusza Fabisia,  wiceprezesa  Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.