Zamknij

Igrzyska Trzeciego Wieku w Racocie [ZDJĘCIA]

07:46, 28.11.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 07:50, 28.11.2022
Skomentuj
Po dwuletniej przerwie hala sportowa w Racocie stała się na kilka godzin areną Igrzysk dla seniorów. Do rywalizacji przeprowadzonej w sobotę zgłosiło się 13 drużyn.

Wśród drużyn były kluby seniora z gminy Kościan, a także z Kościana oraz gmin Krzywiń  i Śmigiel, a także Uniwersytety Trzeciego Wieku z Kościana i Wschowy. W sumie w zabawie uczestniczyło 250 seniorów.

Po ceremoniale olimpijskim podczas którego flagę olimpijską wciągnęły przedstawicielki Klubu Seniora "Bursztyn" ze Starego Lubosza, a ogień olimpijski wniósł Jan Lasik z UTW w Kościanie, otwarcia igrzysk dokonał wójt Andrzej Przybyła.

Następnie uczestnicy przystąpili do rywalizacji, a po zaliczeniu sportowych zadań czekał na nich ciepły posiłek oraz kawa z ciastem. Można było też zakupić w symbolicznej cenie losy oraz nabyć książkę "Ocalić od zapomnienia" o byłym już gimnazjum w Racocie. Po zakończeniu rywalizacji indywidualnej przyszedł czas na rywalizację zespołową, w której pierwsze miejsce zajął Klub Seniora ,,Złoty Kłos" z Choryni wyprzedzając Kluby Seniora z Kokorzyna, Turwi, Racotu oraz Starych Oborzysk.

W przerwie zawodów seniorzy obejrzeli pokaz akrobatyczny zaprezentowany przez dzieci z sekcji akrobatycznej PKS Racot. Na koniec imprezy wśród wszystkich uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Organizatorem imprezy był Szkolny Klub Sportowy Jantar oraz Szkoła Podstawowa w Racocie przy wsparciu finansowym Powiatu Kościańskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, Gminy Kościan, OSIR Kościan oraz wielu darczyńców.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%