Zamknij

Turniej FIFA GAME DAY Kościan 2022 [ZDJĘCIA]

11:43, 21.11.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:57, 22.11.2022
Skomentuj
Przez znaczną część soboty w Kościańskim Ośrodku Kultury rozgrywany był turniej w grę Fifa. Była to druga edycja rozgrywek, w której wzięły udział głównie nastolatki. Emocji nie zabrakło.

W Fifę22 zagrało 32 uczestników na konsoli PlayStation 4 PRO. Zawodnicy rozgrywali kilkuminutowe mecze wraz z przerwą. Zasiedli na fotelach przed dużym ekranem kinowym z profesjonalnym nagłośnieniem. Prowadzili zawodników po boisku, a ich poczynania śledzili kibice. Momentami doping był bardzo gorący, publiczność podpowiadała również graczom różne rozwiązania.

- Chcemy, żeby turniej na stałe zagościł na mapie naszych wydarzeń. Myślimy już o kolejnej edycji, a nawet edycjach. Przećwiczyliśmy grę w Fifę i wychodzi nam to, więc może nadszedł czas,  żeby sprawdzić się również z innymi grami, które dają się rozgrywać także w systemie turniejowym - mówi dyrektor KOK, Dariusz Łukaszewski. - W tym roku udało nam się także pozyskać kilku sponsorów, dzięki którym najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody gamingowe.

Mecz półfinałowy i finałowy zadecydowały o kolejności najlepszej pierwszej czwórki. I tak czwarte miejsce zdobył Dawid Krysiak, a trzecie Mikołaj Chruścicki. W finałowym, pełnym emocji pojedynku zwycięzcą okazał się Sasza Motylski, który wygrał rozgrywki z Hubertem Schwarcem, zdobywcą drugiego miejsca w turnieju.  - Założyłem się z kolegą, że jeśli wygram, to postawi mi kebaba. Jestem głodny, więc idziemy coś zjeść - powiedział na zwycięzca Sasza Motylski wzbudzając tym śmiech i brawa zgromadzonych.

Nagrody najlepszym wręczyli Piotr Ruszkiewicz, burmistrz Kościana i Radosław Bobkiewicz, wiceprezes zarządu Banku Spółdzielczego w Kościanie, który był głównym sponsorem turnieju. - Gratuluję wszystkim, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu. Myślę, że jest to dobry przedsmak przed rozpoczynającym się mundialem w Katarze. Dzisiaj były tu wielkie emocje, a za chwilę będziemy mieć wielkie emocje na stadionie piłkarskim - stwierdził burmistrz na zakończenie turnieju.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%