Zamknij

108 Powitań Słońca w KOK - zapowiedź

12:08, 28.10.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:08, 28.10.2022
Skomentuj
Przestrzeń Studio Jogi wraz z Kościańskim Ośrodkiem Kultury zapraszają do wspólnej praktyki 108 Powitań Słońca. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 29 października.

"Powitanie Słońca" w sanskrycie "Surya Namaskar" to sekwencja 12 asan-pozycji jogi wykonywanych w połączeniu z oddechem. 108 to magiczna liczba w jodze, która symbolizuje doskonałość i uważana jest za liczbę świętą, kojarzącą się z pełnią i całością.

Zaplanowana praktyka nie będzie intensywna, mimo dużej ilość powtórzeń. Nie będzie trzeba wykonać wszystkich powtórzeń, a w razie konieczności można odpocząć w trakcie ćwiczeń. Ponadto co 12 powtórzeń będzie chwila przerwy i czas na oddech. Tak czy inaczej 108 Powitań Słońca wykonywane w jednym rytmie przez grupę ludzi niesie ze sobą potężną energię. Praktyka w grupie dodaje energii i jesteśmy w stanie osiągnąć więcej niż myślimy.

Wydarzenie rozpocznie się od krótkiej medytacji. Po każdym powitaniu będzie zapalana świeczka. Będzie także czas na pogaduchy przy herbacie imbirowej oraz wspólne zdjęcie. Chętni na minimum 2 godziny przed praktyką powinni powstrzymać się od posiłków. Na zajęcia należy zabrać ze sobą matę oraz wygodny strój.

Praktyka odbędzie się 29.10 w sali widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%