Zamknij

Śmigielski Ventriculus Półmaraton [ZDJĘCIA]

17:22, 24.10.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 17:22, 24.10.2022
Skomentuj
160 zawodników, w tym 98 biegaczy i 62 miłośników nordic walking wzięło udział w niedzielnej imprezie biegowej, która miała miejsce w lesie w Nietążkowie. Pogoda i atmosfera były wyśmienite.

Na zawodników czekały trzy dystanse: biegacze mieli do pokonania 21 lub 10 kilometrów do wyboru, a kijkarze dystans 5 kilometrów. Wszystkie trasy były wymagające. - Ten las daje wiele możliwości i postaraliśmy się, by zostały wykorzystane jak najlepiej - mówi dyrektor biegu, zastępca burmistrza Marcin Jurga. O tym, że organizatorom się to udało, świadczyły zmęczone, ale uśmiechnięte twarze biegaczy po biegu.

Zawodnicy pochodzili głównie z miejscowości i klubów dawnego województwa leszczyńskiego, ale byli też sportowcy z Poznania czy Wrocławia. Najlepszy w półmaratonie okazał się Dawid Miaskowski z Leszna, który dotarł na metę z czasem 1:23:52. Drugi był Daniel Bosy reprezenetujący Sanę Kościan, a trzeci Mirosław Gembalski z Leszna. Wśród kobiet triumfowała Monika Rabiega z Leszna, która dystans 21 km pokonała w czasie 1:44:01. Druga na metę dotarła Justyna Sajnóg z Leszna, a trzecia Anita Waszyk z Widziszewa. Zwycięzcy, poza pucharami i nagrodami rzeczowymi, otrzymali bezpłatny pakiet zdrowotny do wykorzystania w kościańskim oddziale Leszczyńskiego Centrum Medycznego "Ventriculus". Zniżkę na pakiet badań od partnera biegu otrzymał każdy uczestnik biegu.

W kategorii 10 km wśród mężczyzn triumfował Cezary Suchora z Kościana. Drugie miejsce w tym biegu zajął Sebastian Witomski ze Śmigla, a trzecie Krzysztof Sarbinowski z Turwi. W rywalizacji kobiecej najlepsza okazała się Marlena Nowacka z Leszna. Druga była z kolei Olga Cichoszewska z Sokołowic, a trzecia Lidia Baksalary z Leszna.

Wśród miłośników nordic walking w kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Jan Stanisławski z Poznania, drugi był Włodzimierz Taczkowski z Widziszewa, a trzeci Maciej Rudawski z Trzciela. Najlepszą z kobiet okazała się natomiast Iwona Maślanka reprezentująca Śmigielską Grupę Nordic Walking. Druga na metę przymaszerowała Natalia Lórych, a trzecia Marta Kachnic ze Starego Bojanowa.

Organizatorami biegu byli Urząd Miejski Śmigla, Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wsparcie organizacyjne zapewnili: Centrum Kultury w Śmiglu, strażacy-ochotnicy z OSP Bronikowo, Nietążkowo, Stare Bojanowo i Śmigiel, a także Śmigielskie Towarzystwo Cyklistów.

Fot. Karol Schmidt

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%