Zamknij

Trwają zapisy na Rajd Rowerowy Sołtysa

12:14, 23.08.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:14, 23.08.2022
Skomentuj
Rajd odbędzie się w sobotę 3 września i będzie przebiegał w pętli przez większość sołectw gminy Kościan. W wydarzeniu może wziąć udział każdy i można przejechać tylko fragment trasy.

Będzie to druga edycja rajdu, pierwszy odbył się w ubiegłym roku. Rajd organizowany jest przede wszystkim z myślą o mieszkańcach, a także sołtysach, członkach rad sołeckich  poszczególnych sołectw gminy Kościan. Można także zorganizować grupę znajomych i przyłączyć się do rajdu. Tym bardziej, że nie trzeba przejechać całej trasy, a dołączyć się do niej w dowolnym momencie, po wcześniejszym uzgodnieniu.

Cała trasa liczy 70 km, a tempo przejazdu to 16-20 km/h. Rajd oprócz walorów rekreacyjnych ma na celu zapoznanie z krajobrazem i atrakcjami gminy Kościan i okolic. Start przewidziany jest o godz. 9.00 z parkingu przy hali sportowej w Racocie, a metę z poczęstunkiem zaplanowano około godz. 15.30 na boisku Szkoły Podstawowej w Racocie przy ul. Szkolnej.

Zgłoszenia na rajd przyjmowane są u sołtysów lub w sekretariacie Urzędu Gminy Kościan do 31 sierpnia z podaniem imienia i nazwiska uczestnika, miejsca zamieszkania, roku urodzenia, kontaktu telefonicznego oraz deklaracji przejazdu całej trasy lub wskazanego odcinka. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Limit uczestników wyznaczono na 120 osób.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%