Zamknij

Brąz Czarka Suchory w Biegu Alpejskim

18:15, 02.08.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 18:15, 02.08.2022
Skomentuj
Trzech zawodników LKS Sana Kościan wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim, które odbyły się w ostatnią sobotę w Miedzygórzu. Faworyt Suchora nie zawiódł zdobywając brązowy medal.

Cezary Suchora startował w biegu na 6 km w kategorii U18. Zawodnicy wbiegali na Śnieżnik mierzący 1 423 m n.p.m. Cała trasa wiodła pod górę. Kościaniak osiągnął bardzo dobry rezultat 40:55, przegrywając tylko o 6 sekund od zawodnika z drugiej pozycji, którym został Miłosz Pasowicz z KS Sprint Bielsko-Biała. Zwycięzcą tego biegu został z kolei Maciej Lachowski z tego samego klubu, który jest Mistrzem Europy. Konkurencję Suchora miał więc mocną, a tym biegiem potwierdził swoją doskonałą dyspozycję.

- Czarek potwierdził swoją przynależność do polskiej czołówki w biegach górskich. Warto także podkreślić, że cała pierwsza trójka zawodników z kategorii U18, w której startował Cezary odniosła lepsze wyniki niż starsi zawodnicy z U20. To bardzo dobrze rokuje na przyszłość - mówi Roman Talikadze, trener LKS Sana Kościan.

Dodajmy, że to drugi brąz Cezarego Suchory w biegach górskich w tym sezonie. Wcześniej krążek tego samego koloru zdobył na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu anglosaskim w Bielsku-Białej.

Rywalizację w Międzygórzu podjęli także dwaj inni zawodnicy Sany. To Aleksander Wlekły, który pierwszy raz startował na takiej imprezie zajmując na dystansie 6 km 12 pozycję. Drugim zawodnikiem był Daniel Bosy, dla którego był to czysto treningowy start, bo szykuje formę do półmaratonu. Dodajmy, że zawodnicy musieli zmierzyć się z deszczową i mglistą pogodą, która nie ułatwiała im występu.

Fot. Organizator

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%