Zamknij

Bieg Creaton w Widziszewie 2022 [ZDJĘCIA]

18:36, 01.08.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 18:36, 01.08.2022
Skomentuj
W niedzielę, 31 lipca, odbyły się zawody w Widziszewie wchodzące w skład biegowego Grand Prix Gminy Kościan. W wydarzeniu wzięło udział około 260 biegaczy.

Bieg Creaton Widziszewo był trzecim etapem biegowego cyklu Grand Prix Gminy Kościan. Przypomnijmy, że pierwszy to Bieg Niedźwiedzia, który odbył się w styczniu w Nowym Dębcu, a drugi to Nocny Bieg o Podkowę Racotu, który przeprowadzono z kolei w maju.

W Widziszewie tym razem była duża frekwencja, bo w zawodach na 5 i 10 km wzięło udział 260 zawodników. Uczestnicy obu dystansów wystartowali jednocześnie, a do pokonania mieli jedną lub dwie pętle, w zależności od wybranego dystansu. Dopisała też pogoda, bo po rzęsistym deszczu przez całą sobotę pojawiło się słońce. Dla niektórych zawodników było wręcz za gorąco.

W biegu na 5 kilometrów najlepszy okazał się Tomasz Kozłowicz z Wielkiej Lipy, który pokonał trasę z czasem 16 minut i 15 sekund. Drugi na metę przybiegł Arkadiusz Wielgus z Rościsławic, a trzeci Hubert Mikołajczak z Darnowa. Wśród kobiet na tym dystansie triumfowała Zosia Teofilewska z Leszna z czasem 19:28. Druga była Amelia Tyczyńska z Leszna, a trzecia Olga Cichoszewska z Sokołowic.

W rywalizacji na 10 km najszybszy był Filip Jańczak ze Środy Wielkopolskiej z wynikiem 34:10. Jako drugi do mety dotarł Marcin Fehlau z Chomęcic, a jako trzeci Przemysław Kliks z Poznania. Z kolei najszybszą z pań na tym dystansie okazała się być Katsiaryna Ptashuk, czyli mieszkająca w Lesznie Białorusinka z czasem 39 minut. Warto zauważyć, że ta zawodniczka wygrała również Bieg Niedźwiedzia. Drugie miejsce zajęła Karolina Bielecka z Michałowa, a trzecie Patrycja Bielecka z Michałowa.

Prowadzono również klasyfikację gminną. Tutaj w biegu na 5 km najlepsi okazali się Hubert Mikołajczak z Darnowa i Monika Bamber z Kokorzyna. W biegu dłuższym zwycięzcami zostali z kolei Marcin Browarczyk z Widziszewa wśród mężczyzn, a wśród pań Monika Hauser-Giers z Nowego Lubosza.

Przed nami jeszcze Bieg Top Farms w Turwi, który odbędzie się 1 października. Będą to ostatnie zawody w ramach cyklu Grand Prix Gminy Kościan, które rozstrzygną najlepszych w całym cyklu czterech imprez biegowych.

Fot. Piotr Pewiński (ekoscian.eu)

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%