Zamknij

Zawody koni huculskich w Racocie [ZDJĘCIA]

17:26, 16.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 17:26, 16.07.2022
Skomentuj
Wielkopolski Czempionat Koni Huculskich zorganizowano po raz XVI, a w Racocie zawody przeprowadzono po raz trzeci. Choć pogoda w sobotę początkowo nie była zbyt udana, akurat na rozpoczęcie próby dzielności ustał deszcz i wyjrzało słońce.

Rankiem miała miejsce ocena płytowa koni, która odbyła się na placu przed stajnią. O 14.00 z kolei przyszedł czas na wierzchową próbę dzielności na hipodromie, a następnie na kwalifikacje do Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej.

W próbie dzielności wystąpiło 11 par zawodników z końmi. Jeźdźcy nie byli podzieleni na płeć ani na wiek, jedynie konie by stanąć do rywalizacji musiały mieć skończone 36 miesięcy. Rywalizujące pary miały do pokonania różne przeszkody znajdujące się na hipodromie oraz w lesie. Sposób pokonania każdej przeszkody oceniali sędziowie, a do końcowego wyniku liczył się również czas pokonania całego toru.

Po zakończeniu tej rywalizacji, do walki o kwalifikacje do Mistrzostw Polski przystąpiło ponad 20 zawodników i koni, które musiały mieć ukończone 4 lata. Pary miały do pokonania tor przeszkód różniący się od tego w pierwszej konkurencji.

Po emocjach związanych z rywalizacją dorosłych przeprowadzono jeszcze zawody dziecięce w "Mini Ścieżce Huculskiej". Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano mniej więcej na godz. 18.00.

Organizatorzy zawodów to Związek Hodowców Koni Wielkopolskich,  Polski Związek Hodowców Koni Huculskich, Stadnina Koni "RACOT" i Zagroda Huculska Katarzynin przy wsparciu Gminy Kościan.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%