Zamknij

Romantyczny Bieg Parami w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

14:19, 03.07.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 14:27, 03.07.2022
Skomentuj
Uśmiech na twarzy i doskonały nastrój towarzyszyły uczestnikom tegorocznego biegu na rozpoczęcie wakacji. Tym razem na oryginalny bieg w Nowym Dębcu zdecydowało się 57 par.

Romantyczny Bieg Parami odbył się po raz XIX, a wydarzenie wpisywało się w większą imprezę Plaża Dębiec Festiwal organizowaną przez gminę Kościan.

Na starcie biegu, który znajdował się w pobliżu sceny plenerowej stanęło 57 par. Konfiguracje były najróżniejsze - małżeństwa i pary, rodzice z dziećmi, koleżanki, koledzy, znajomi.

Bieg miał zdecydowanie radosny charakter i był nastawiony przede wszystkim na pozytywne emocje. Między innymi dlatego po wystartowaniu zawodnicy zostali obsypani confetti. Niektóre pary nie były w związku z tym nastawione na rywalizację, a na udział w biegu i zabawę. Trasa liczyła 1200 m, a wiodła deptakiem, a następnie leśną ścieżką wzdłuż jeziora.

Jako pierwsza linię mety przekroczyła para małżeńska - Angelina i Dariusz Woyczyńscy z Leszna. - Nie biegło się wcale lekko, ale satysfakcja jest wielka, że dobiegliśmy jako pierwsi. Nie przygotowywaliśmy się specjalnie do dzisiejszego biegu, ale robimy to na co dzień, więc mamy do tego odpowiednie przygotowanie. A co roku tu jesteśmy i co roku jest cudownie. Klimat tego biegu jest wspaniały, a to co robią ludzie z Kościana jest naprawdę niezwykłe - mówili zwycięzcy.

Jako ostatnia linię mety przekroczyła z kolei mama z dwójką dzieci na rękach i na plecach, za co otrzymała gromkie brawa. Wśród uczestników nie zabrakło także nestora biegów Ziemi Kościańskiej, Michała Szkudlarka, który biegł w parze z partnerką.

Końcową klasyfikację przeprowadzono w podziale na kategorie wiekowe, przy czym liczyła się suma wieku poszczególnych uczestników. I tak w kategorii do lat 30 zwyciężyły Zuza Wierzejewska i Maja Cwojdzińska z Kościana. W rywalizacji do lat 40 najlepsze były Wiktoria Lelińska i Roksana Kaczor z Racotu. W kategorii do lat 60 zwyciężyli Nikola i Błażej Sobczak z Kopaszewa, a do lat 90 Monika i Marek Bamber. W grupie biegaczy do lat 120 tryumfowali zwycięzcy całego biegu Angelina i Roman Woyczyńscy z Leszna, a powyżej 120 lat Kinga Zielińska i Michał Szkudlarek z gminy Śmigiel.

Bieg miał także wymiar charytatywny. Chętni mogli wpłacić datek na rzecz Zuzi Suleckiej chorującej na SMA.

Fot. Milena Waldowska, Piotr Pewiński (ekoscian.eu)

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%