Zamknij

Coccodrillo ChampionKids Duathlon Czempiń [ZDJĘCIA]

17:29, 06.05.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 02:22, 15.03.2023
Skomentuj

Od zawodów dziecięcych zaczęły się trwające w ten weekend zawody duathlonowe w Czempiniu. Tym razem dzieciakom i ich najbliższym towarzyszyła słoneczna, majowa pogoda.

Tegoroczne zawody ChampionMan Duathlon Czempiń odbywają się zaledwie pół roku po ostatnich, które zostały przeprowadzone we wrześniu 2021 roku. Wówczas jednak termin został przesunięty z uwagi na obostrzenia związane z pandemią. Teraz wszystko wraca na swe stałe tory.

Święto rowerowo-biegowe dla dzieci rozpoczęło się w piątek 6 maja o godz. 15.00. Oficjalnie zgromadzonych powitali burmistrz Czempinia Konrad Malicki oraz główny organizator zawodów Piotr Lisiecki. Następnie odbyła się krótka rozgrzewka.

- To już szósta edycja tych wyjątkowych zawodów. Od początku z panem burmistrzem założyliśmy, że zawody dziecięce to nie jest dodatek do zawodów głównych, tylko osobna, duża impreza. Jest to wręcz trudniejsze do zorganizowania niż zawody dla dorosłych. W duathlonie dla dorosłych mamy dwa dystanse, tutaj każda kategoria staruje na innym dystansie. Tak więc musieliśmy przygotować aż siedem tras i różne strefy zmian. Dwa tygodnie było to wszystko projektowane, aby dziś dzieci miały wyjątkową zabawę - mówi Piotr Lisiecki, dyrektor zawodów.

Tym razem nastąpiła nowość w porównaniu z poprzednimi edycjami. Tylko najmłodsza kategoria dzieci Kids 1 w wieku 1-2 lata zaczynała swoje zmagania na rowerkach, a kończyła biegiem. Kategorie Kids 2 (3-4 lata) i Kids 3 (5-6 lat) startowały już w klasycznym duathlonie (bieg-rower-bieg), czyli inaczej niż w poprzednich latach, kiedy to zaczynały zmagania od jazdy na rowerze, a kończyły biegiem. Ta zmiana miała na celu oswoić dzieci od samego początku z prawdziwą duathlonową rywalizacją.

Jak zawsze podczas zawodów dziecięcych nie brakowało emocji. Wśród najmłodszych pojawiał się często płacz, a wiele z nich mimo gorącej zachęty rodziców nie ukończyło biegów. Jednak była to mimo wszystko przede wszystkim zabawa. Łącznie około 430 dzieci i młodzieży startowało w siedmiu kategoriach Kids i Junior.

Jak co roku bogato prezentują się stoiska towarzyszące imprezie. To strefa gastronomiczna, a także strefy aktywności dziecięcej i chillout. Dodajmy, że zawody Coccodrillo ChampionKids Duathlon mają zawsze także wymiar charytatywny. Część dochodu z wpisowego przeznaczona jest na Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Chorych i Potrzebujących "Jasiek". Prowadzona jest także zbiórka datków podczas imprezy.

Dekoracja zwycięzców planowana jest na godz. 18.30, a wydarzenie zakończy się po godz. 19.00.

Fot. Milena Waldowska

 

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%