Zamknij

Trwa turniej tańca "Live Emotion" w Kościanie [ZDJĘCIA]

18:00, 23.04.2022 Milena Waldowska Aktualizacja: 20:03, 24.04.2022
Skomentuj
Już po raz siódmy w naszym mieście odbywa się Turniej Tańca Współczesnego. Młodzi tancerze z całej Polski rywalizują ze sobą w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych, a także w różnych formach prezentacji.

Turniej Tańca Współczesnego to duże wydarzenie dla dzieci i młodzieży biorącej w nim udział. Mają szansę zaprezentować swoje umiejętności przed profesjonalnym jury, a także zmierzyć się z innymi.

Przez całą sobotę uczestnicy prezentują taniec współczesny, do którego zalicza się modern, contemporary, jazz i balet oraz inne formy tańca - disco dance, show case, latino solo, dancehall. Formy prezentacji to solo, duet, formacja i miniformacja. Zawodnicy podzieleni są na trzy kategorie wiekowe: 9-11 lat, 12-15 lat, +16 lat i dwa poziomy zaawansowania: debiuty (ze stażem do 2 lat) i mistrzowie (ze stażem powyżej 2 lat).

Widzowie, którzy niespecjalnie znają się na poszczególnych niuansach technicznych, mogą podziwiać cały obrazek poszczególnych występów. A jest to choreografia i wykonanie, ale również efektowne stroje i muzyka. Szczególnie efektownie wszystko to prezentuje się w formacjach, gdzie tancerze muszą być wyjątkowo zgrani.

Niemniejsze znaczenie ma wartkie prowadzenie całego wydarzenia, za które odpowiedzialny jest, tak jak w poprzednich latach, niezawodny Vito Ostyn WS, tancerz i raper. - Jest to już mój siódmy turniej w Kościanie, choć jeden odbywał się online. Ale zawsze trzyma poziom. Gdyby był słaby, odpuściłbym sobie jego prowadzenie już po pierwszym razie, a ciągle tu przyjeżdżam, bo jest fantastycznie - mówi z przekonaniem Vito Ostyn. - I jest to dla mnie przyjemność, a nie ciężka praca. Na co dzień  jestem żołnierzem zawodowym i od pół roku stacjonuję na granicy polsko-białoruskiej i  tam jest zdecydowanie ciężej. Ciężko mają także w tej chwili na Ukrainie, a kiedy ja mogę popracować z młodzieżą i popatrzeć jak tańczą, to jest to wyłącznie przyjemność w moim odczuciu.

Turniej potrwa dziś aż do godz. 21.00. Jutro z kolei kolejna dawka emocji, bo tym razem młodzi tancerze będą prezentować się w tańcu nowoczesnym (hip-hop, breakdance, street dance, bboying, popping). Miejsce tanecznych zmagań to hala sportowo-widowiskowa przy ZSP im. F. Ratajczaka.

Organizatorem turnieju jest Szkoła Tańca Poezja i oczywiście wśród poszczególnych grup tancerzy nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów. Ponadto wydarzenie współorganizuje samorząd miejski Kościana.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%