Zamknij

Puchar Prezesa WZPN dla AP Reissa Kościan

03:12, 15.02.2022 Redakcja Aktualizacja: 03:12, 15.02.2022
Skomentuj
Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan wywalczyli I miejsce w turnieju finałowym XX Grand Prix Orlików w halowej piłce nożnej o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Królem strzelców został Marcel Skórzanek ze zwycięskiej drużyny.

Jubileuszowa edycja Grand Prix Orlików o Puchar Prezesa WZPN została rozegrana w ścisłym reżimie sanitarny. Niestety, z powodu kwarantanny lub przypadków covid-19 w zespołach z różnych stron regionu finał został rozegrany bez wszystkich drużyn.

- Mimo bardzo trudnego okresu cieszę się, że po raz kolejny halowy cykl Grand Prix Orlików został rozegrany i zgromadził tak dużą ilość młodych piłkarzy. Wierzę, że w przyszłości zobaczę jednego z Was w reprezentacji Polski i będziecie trenować piłkę nożną przez całą swoją młodość, aby później dołączyć do seniorskich zespołów swoich rodzinnych klubów. W waszej kategorii wynik nie jest kluczowy, a najważniejszy jest rozwój na przyszłość i każda drużyna, która dotarła do finału jest już zwycięzcą - mówił podczas ceremonii zakończenia prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, Paweł Wojtala.

Najlepsza w całym cyklu okazała się drużyna Akademii Piłkarskiej Reissa z Kościana, która w drodze po trofeum odniosła osiem zwycięstw, remis i jedną porażką. W składzie zwycięskiej drużyny znalazł się król strzelców, którym został Marcel Skórzanek. Drugie miejsce wywalczyła drużyna GKS Dopiewo, a trzecie AP Wilki Dąbrówka.

- Cieszymy się, że takim sukcesem kończymy sezon halowy i już na pełnych obrotach wracamy na otwarte boiska. Przed nami start w prestiżowym cyklu PRO Turnieje 2022 w Licheniu i ogólnopolskie finały Bielik Cup w Krakowie. Serdecznie dziękujemy panu burmistrzowi Piotrowi Ruszkiewiczowi i dyrektorowi MOSiR Kościan Markowi Janowiczowi za wsparcie, gdyż ten sukces był możliwy dzięki współpracy klubu z samorządem lokalnym - podkreśla trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

W historii cyklu po złoto sięgały m.in. takie Wielkopolskie kluby jak: KS Canarinhos Skórzewo, Football Academy Leszno, Chrobry Gniezno, KKS 1922 Lechia Kostrzyn, Lech Poznań czy GKS Dopiewo.

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%