Zamknij

Zawody pływackie w Nowym Dębcu 2021 [ZDJĘCIA]

12:19, 25.07.2021 Milena Waldowska Aktualizacja: 01:10, 26.07.2021
Skomentuj
Blisko 70 zawodników wzięło udział w XXVII Zawodach Pływackich na Jeziorze Wonieść. Pływacy startowali na czterech różnych dystansach, przeprowadzono również aquathlon dla dzieci.

Zawody rozpoczęły się już o 9.00 rano. Na linii startowej ustawili się wówczas zawodnicy z dłuższych dystansów, czyli 3800 m oraz 1900 m, który był dystansem głównym.

Po niespełna pół godzinie do linii mety zaczęli dopływać najlepsi zawodnicy z dystansu krótszego, a po niespełna godzinie z najdłuższego przeprowadzonego podczas zawodów.

- Woda była trochę zimna, ale szybko się rozgrzałem i nie przeszkadzało to już podczas wyścigu - przyznał 15-letni Norbert Gorzeń z Poznania trenujący na co dzień w klubie UKS CityZen, zwycięzca dystansu na 1900 m. - Szczerze mówiąc, to się spodziewałem dzisiaj dobrego wyniku, bo byłem dobrze przygotowany wytrzymałościowo i już tydzień temu podczas Mistrzostw Polski w pływaniu na 1500 m dobrze wypadłem. Co ciekawe, Norbert w rywalizacji w ostatniej chwili pokonał swojego trenera, Oskara Borowczyka, który na linii mety był drugi.

Z kolei trzecia na linię mety na tym dystansie wśród wszystkich startujących dopłynęła 16-letnia Aleksandra Bocheńska z Krośnic. Była to jednocześnie najszybsza kobieta. - Trzecie miejsce w kategorii open uważam za bardzo dobre, ciężko wygrać z chłopakami - przyznała po wyjściu z wody Aleksandra Bocheńska trenująca na co dzień w klubie Black Aqua UKS Krośnicka Przystań. - Nie celowałam w nic, myślę że po prostu dobrze przygotowałam się z treningami i tak wyszło. W Nowym Dębcu startuję trzeci raz, w ubiegłym roku byłam trzecia w swojej kategorii.

Na dystansie 3800 m zwycięzcą został pochodzący z Petersburga 32-letni Kirill Kabalyk, który od 9 lat mieszka w Łodzi. - Plan na dzisiaj był taki jak zawsze, czyli pracować na maksa i jak pójdzie, tak pójdzie. No ale w zeszłym roku byłem tutaj drugi, więc wiedziałem że raczej będzie dobrze. Ale czy wygram, czy nie, to nie miałem już pojęcia, bo nigdy przed takimi zawodami nie wiadomo jaka będzie konkurencja - przyznał Kirill Kabalyk, któremu pokonanie dystansu 3800 m zajęło niecałą godzinę.

O godzinie 11.00 rozpoczął się start zawodników na krótsze dystanse, czyli 475 m i 950 m. Wśród nich nie brakowało mieszkańców Kościana oraz gminy Kościan. Łącznie na czterech dystansach wystartowało około 10 zawodników z naszego powiatu. Poza kategorią open zawodnicy klasyfikowani byli również w kategoriach wiekowych. Była równiez rywalizacja gminna, natomiast najlepszy zawodnik na dystansie głównym 1900 m otrzymał Przechodni Puchar Wójta Gminy Kościan. W południe rozpoczęły się zawody dziecięce w podziale na cztery kategorie wiekowe. Łącznie wystąpiło w nich ponad 30 dzieci.

Fot. Milena Waldowska

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%