Zamknij

Piłkarze Obry wywalczyli Srebrną i Brązową Podkowę

14:05, 18.01.2021 Redakcja Aktualizacja: 14:07, 18.01.2021
Skomentuj
Ferie za nami, a był to pracowity okres dla młodych zawodników Akademii Piłkarskiej Obra Kościan. W okresie pomiędzy drugim a szesnastym stycznia w turnieju o Złotą Podkowę Racotu udział wzięło dziesięć zespołów, w tym młodzi piłkarze kościańskiek Akademii Obry.

W rozgrywkach prowadzonych na hali w Racocie zagrało ponad stu zawodników, którzy na co dzień trenują w Akademii Obry. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali duże umiejętności indywidualne oraz zespołowe.

- Udział w turniejach w Racocie był dla nas bardzo ważny i miał duże znaczenie, aby zapewnić dzieciom aktywną formę wypoczynku podczas tych nietypowych ferii. Najważniejsza była dobra zabawa i aktywna forma spędzenia czasu dla naszych graczy. Możliwość konfrontacji z innymi zespołami dała wiele zarówno młodym piłkarzom oraz trenerom, którzy mogli sprawdzić jak na tle innych zespołów wypadają prowadzone przez nich drużyny. Oczywiście wśród najmłodszych roczników liczyła się przede wszystkim zabawa. Roczniki starsze docelowo mogły przygotowywać się do występów w ligach wojewódzkich w rundzie wiosennej - mówi dyrektor Akademii Obra Kościan Waldemar Wojtkowiak.

Wśród klasyfikowanych zespołów najlepsze wyniki osiągnęły drużyny z roczników 2006 oraz 2010, które zdobyły Srebrne Podkowy oraz zespół z rocznika 2009, który wywalczył Brązową Podkowę. Dodatkowo Adrian Bartkowiak z rocznika 2006 został królem strzelców turnieju swojego rocznika.

W Akademii Obry Kościan na co dzień trenuje ponad dwustu zawodników oraz pracuje piętnastu trenerów, którzy dbają o jak najlepszy rozwój swoich podopiecznych. Odbywają się również dodatkowe zajęcia skierowane dla bramkarzy mające na celu podniesienie techniki użytkowej oraz jak najlepsze przygotowanie młodych golkiperów do gry w meczach ligowych. W najbliższym czasie uruchomione zostaną najprawdopodobniej również zajęcia indywidualne dla chętnych zawodników, które odbywać się będą pod okiem doświadczonego trenera, który na co dzień pracuje w jednej z najlepszych Akademii Piłkarskich w Wielkopolsce. Akademia otrzymała również Brązową Gwiazdkę w programie certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej, co świadczy o tym, że zajęcia prowadzone są w oparciu o najwyższe standardy w kraju. Wszystkich chętnych dołączeniem do Akademii Piłkarskiej Obra Kościan trenerzy zachęcają do kontaktu pod nr tel. 603-860-793.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%