Zamknij

IV liga nie wznowi rozgrywek

09:25, 08.05.2020 Maciej Sibilak Aktualizacja: 12:05, 16.03.2021
Skomentuj
Piłkarze Obry Kościan nie wrócą już w tym sezonie na ligowe boiska. Zgodnie z decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjętą 7 maja br., rozgrywki seniorskie w IV lidze zostały odwołane.

"Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie" - poinformowano w komunikacie prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. "Za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych".

Na brak jakichkolwiek szans na dokończenie tegorocznego sezonu wskazywał Igor Rudawski, prezes Obry Kościan. - W klubach czwartej ligi wszyscy zawodnicy trenują, ale przede wszystkim pracują zawodowo. Do zagrania jest aż siedemnaście meczów. Nie wyobrażam sobie, aby na tym poziomie grać w systemie sobota-środa-sobota. Jest to po prostu nie wykonalne.

Obra Kościan zdążyła rozegrać wiosną tylko jedno oficjalne spotkanie w ramach 1/16 Pucharu Polski. Inaugurację sezonu ligowego storpedowała epidemia koronawirusa, która doprowadziła do zawieszenia rozgrywek. Pierwsze informacje o powrocie na ligowe boiska mówiły o końcu marca. Szybko okazało się, że termin ten jest całkowicie nierealny. Nie udało się też wznowić rozgrywek do końca kwietnia, choć taką możliwość wskazywał w kolejnym komunikacie Polski Związek Piłki Nożnej. Pod uwagę brany był też scenariusz podziału ligi na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. Ostatecznie, decyzją prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, rozgrywki seniorskie w IV lidze zostały odwołane.

Klasyfikacja końcowa sezonu 2019/20 została ustalona na podstawie dotychczasowych tabel, a więc po ostatnim meczu rundy jesienniej. Obra Kościan zakończyła tę fazę rozgrywek na 10 miejscu w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Awans do III ligi wywalczyła drużyna LKS Gołuchów.

(Maciej Sibilak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%