Zamknij

Zimowy Bieg Niedźwiedzia - zapowiedź

02:27, 30.12.2019 Redakcja Aktualizacja: 13:06, 30.12.2019
Skomentuj
5 stycznia w Nowym Dębcu odbędzie się pierwsza edycja tego biegu, który wejdzie w cykl Biegowego Grand Prix Gminy Kościan.

Do Grand Prix zaliczać będą się również dwa inne biegi w gminie Kościan o bogatej tradycji, czyli sierpniowy Bieg Przyjaźni w Widziszewie oraz październikowe Biegi im. Dezyderego Chłapowskiego w Turwi. Organizatorami nowego biegu są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie oraz Paweł Kotas.

Start i meta biegów znajdą się przy Hotelu Niedźwiedź w Nowym Dębcu. Przewidywane są dwa dystanse: na 5 i 10 km. Limit czasowy ukończenia biegu na 10 km wynosi 1,5 godziny.

Zainteresowanie biegiem jest bardzo duże. - Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się aż tak dużego odzewu ze strony biegaczy, który nas oczywiście cieszy - mówi Arur Opas, dyrektor OSiR. - Początkowo limit zawodników wynosił 150 osób dla biegu na 10 km oraz 100 osób na 5 km. Teraz zwiększyliśmy liczbę uczestników do 400 łącznie.

Zostało jeszcze ponad 20 miejsc, a można zapisywać się jeszcze do 1 stycznia on-line:
https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-niedzwiedzia
Kto nie zdoła, będzie mógł zapisać się bezpośrednio przed zawodami, ale wówczas nie będzie już gwarancji otrzymania pakietu startowego.

Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn przewidziane są klasyfikacje wiekowe oraz klasyfikacja gminna. W poszczególnych kategoriach nagradzani będą zawodnicy za zajęcie pierwszych trzech miejsc. Otrzymają oni statuetki, a w klasyfikacji generalnej przewidziano również nagrody pieniężne.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%