Zamknij

XXVI Bieg Olimpijski w Racocie

13:52, 12.09.2019 Redakcja Aktualizacja: 13:54, 12.09.2019
Skomentuj
Bieg, który nie rozgranicza uczestników na wiek, płeć i stopień sprawności odbędzie się w najbliższą sobotę. Organizatorzy zapowiadają niespodzianki.

Tradycją jest to, że do niewielkiego Racotu przyjeżdżają gwiazdy sportu światowego formatu. W ubiegłym roku na imprezie obecna była m.in. czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk oraz Janusz Szewiński - mąż największej w historii polskiej sportsmanki, której Bieg Olimpijski nosi imię od ubiegłego roku.

Kto pojawi się w tym roku, przekonamy się już w sobotę. Choć tym razem impreza będzie miała także nostalgiczny charakter z uwagi na śmierć sołtysa Racotu, Przemysława Kaczmarka, zapalonego biegacza i uczestnika poprzednich edycji biegu.

Uroczystość otwarcia rozpocznie się o godz. 11.00, a start biegu i marszu nordic-walking na dystansie ok. 5 km wyruszy o godz. 11.30. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, foldery i upominki. Ponadto wśród wszystkich, którzy ukończą bieg, zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe. O godz. 12.30 rozpocznie się piknik sportowo-rekreacyjny.

Koszty imprezy pokrywa organizator, którym jest Szkolny Klub Sportowy "JANTAR" Racot i Zespół Szkół w Racocie.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%