Motopiknik dla Marysi w Śmiglu [ZDJĘCIA]

W niedzielne popołudnie na Placu Targowym w Śmiglu odbył się charytatywny piknik motoryzacyjny dla Marysi z Brenna. Podczas imprezy, która rozpoczęła się o godz. 13.00 prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz chorej dziewczynki.

Motopiknik dla Marysi w Śmiglu

Dzisiejszy motopiknik organizowany jest na rzecz Marysi Drożdżyńskiej z Brenna cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni mówi Magda Drożdżyńska, której chora dziewczynka jest jej bratanicą. Nie poprzestajemy w działaniach, które pozwolą uzbierać kolejne pieniądze na zakup leku. Aby Marysia mogła być zdrowym, samodzielnym dzieckiem potrzeba ponad 9 mln zł. To ogromna suma. W tej chwili nie mamy nawet połowy tej kwoty. Wierzymy, że dzisiejsza impreza przybliży nas do celu. Wszyscy uczestnicy zabawy mogą wesprzeć Marysię poprzez udział w licytacjach, zakup losu z gwarantowanymi nagrodami lub wrzucając datki do puszek.

Niedzielne popołudnie na Placu Targowym z pewnością przypadło do gustu miłośnikom czterech kółek, którzy podczas motopikniku mogli podziwiać takie samochody jak: Mercedes AMG GTS, Porsche Carrera 4S992, Cabrio, Ford F150, Toyota Supra czy BMW E30. Organizatorzy przygotowali też wiele ciekawych licytacji związanych z prezentowanymi autami, np. półgodzinną przejażdżkę na fotelu pasażera. Można też było wylicytować na całą dobę Mercedesa AMG GTS i Porsche Carrera z pełnym bakiem paliwa.

Sporym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się długa limuzyna oraz stare auta z epoki PRL-u. Ciekawość wzbudzały też pojazdy rolnicze i motocykle. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które mogły pozjeżdżać na dmuchańcach, skorzystać z przejażdżki gokartami i wziąć do ręki wąż strażacki.

Jak zawsze wsparcia imprezie udzieliły służby mundurowe, strażacy ochotnicy ze Starego Bojanowa, Nietążkowa, Robaczyna i Kokorzyna, a także zawodowi z Kościana. Nie zabrakło też funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie wyposażonych między innymi w alkogogle.

Organizatorem imprezy była grupa młodych, niezależnych osób występujących pod nazwą Team Fundacja, a wparcia wydarzeniu udzielił Urząd Gminy i Miasta Śmigiel.

Fot. Maciej Sibilak, Milena Waldowska