Moto piknik dla Marysi w Śmiglu – zapowiedź

W niedzielę, 15 sierpnia do powiatu kościańskiego wracają wydarzenia związane ze zbiórką pieniędzy na rzecz Marysi Drożdżyńskiej z Brenna. Propozycja na sierpniową niedzielę to kilkugodzinna impreza na targowisku.

Na koncie Marysi cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni w tej chwili jest zgromadzonych ponad 3,7 mln zł. Choć to bardzo duża kwota, potrzeba jeszcze 5,5 mln zł na lek, który może uratować jej zdrowie. Dlatego osoby, które przejęły się losem półrocznej dziewczynki nie poprzestają w działaniach, które pomogą uzbierać kolejne pieniądze.

Najnowsza propozycja to piknik motoryzacyjny w Śmiglu. Jak sama nazwa wskazuje, najwięcej atrakcji podczas tego wydarzenia będzie związanych z motoryzacją. I tak będzie można podziwiać stare i nowe samochody, m.in. amerykańskich marek, auta z epoki PRL-u, a wisienką na torcie ma być limuzyna. Będzie można wejść do jej środka i poczuć się jak gwiazda. Nie zabraknie także pojazdów rolniczych, jak traktory oraz kombajn.

Ponadto wsparcie imprezie udzielą służby mundurowe. Pojawią się strażacy ochotnicy ze Starego Bojanowa, Nietążkowa i Robaczyna, a także zawodowi z Kościana. Pokażą swój sprzęt, a także zaprezentują ciekawe pokazy. Nie zabraknie też funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie wyposażonych między innymi w alkogogle.

Jak to na pikniku, nie może również zabraknąć niespodzianek dla najmłodszych, na których czekać będą dmuchańce oraz baloniki. Wszyscy uczestnicy zabawy będą mogli z kolei zakupić losy, w których każdy ma zagwarantowaną nagrodę. Na scenie przeprowadzone zostaną natomiast licytacje różnych gadżetów. Sporą atrakcja dla wszystkich będą też z pewnością przeloty śmigłowcem.

Całość uzupełnią niespodzianki kulinarne. Będzie można zakupić kiełbasę z grilla, a także pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem. Do akcji włączyli się właściciele pizzerii i budki z lodami przy targowisku, którzy przekażą część utargu uzyskanego w godzinach trwania imprezy na konto Marysi. Dodatkowo przy pizzerii będzie można napić się lemoniady czy zjeść kawałek ciasta. Pieniądze z ich sprzedaży w całości trafią na konto Marysi.

Uwaga! Wjazd na plac targowy będzie możliwy tylko w wyznaczonych miejscach. Organizatorzy proszą natomiast odwiedzających imprezę o parkowanie na Rynku lub na terenie przy wiatrakach. Dojście z obu punktów do miejsca imprezy zajmie około 5 minut.

Organizatorem wydarzenia jest grupa młodych, niezależnych osób, która występuje pod nazwą Team Fundacja, a patronuje mu Urząd Gminy i Miasta Śmigiel. Patronatem medialnym wydarzenie objęła natomiast redakcja „Kościaniaka” oraz ekoscian.