Zamknij

Puchar sołtysa wsi Donatowo w kopie sportowym [ZDJĘCIA]

13:13, 21.02.2024 red. Aktualizacja: 17:39, 21.02.2024
Skomentuj

Do Donatowa  w gminie Czempiń przyjechało w sobotę, 17 lutego 124 amatorów gry w kopa, w tym 6 pań. W Gościńcu  Donatowo w tym dniu rozegrany został turniej kopa sportowego o puchar sołtysa wsi Donatowo.

Zawodnicy, którzy przyjechali reprezentowali powiaty: kościański, gostyński, leszczyński, krotoszyński, rawicki, śremski, wolsztyński, obornicki i poznański.

Sołtys wsi Donatowo, Jolanta Warych serdecznie powitała uczestników dziękując za tak liczne przybycie.W swym wystąpieniu podziękowała także zarządowi Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Rozegrano 5 pięć rund po 32 rozdania a grano zgodnie z regulaminem Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego. Turniej wygrał Jerzy Cieślak z Kościana gromadząc 19 punktów dużych  i 110 punktów małych. Zwycięzca odebrał puchar ufundowany przez panią sołtys i główną nagrodę. Drugie miejsce zajął Piotr Cichocki z Przysieki Starej Pierwszej z wynikiem 18,5/183. Na trzecim  miejscu uplasował się Andrzej Szudra z Rąbinka  uzyskując 18 punktów dużych i 137 małych.

[FOTORELACJA]2349[/FOTORELACJA]

W czołówce znaleźli się ponadto: 4. Artur Tomczak z Donatowa,  5. Zbigniew Sikora z Turwi, 6. Kazimierz Książyk z Kawczyna, 7. Rafał Stachowski z Donatowa,  8. Tomasz Ciesielski z Kościana, 9. Bogdan Dąbrowski z Kobylina, 10. Józef Fudali ze Śmigla. Kategorię kobiet wygrała Joanna Sobczyk z Bukówca Górnego plasując się na 52 miejscu w klasyfikacji ogólnej.

Organizatorzy przygotowali nagrody dla 35 czołowych zawodników w klasyfikacji open, najlepszej kobiety oraz dla najstarszego uczestnika turnieju.  Najstarszym zawodnikiem był Edward Ostrowski ze Śremu. Puchary i nagrody wręczała sołtys Jolanta Warych w towarzystwie Piotra Mylki, radnego Rady Miejskiej Czempinia i Tadeusza Fabisia,  wiceprezesa  Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego.