Zamknij

Ostatni etap Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego [ZDJĘCIA]

07:38, 14.02.2024 red.
Skomentuj

W niedzielę, 11 lutego w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu rozegrany został V turniej kopa sportowego kończący 16. edycję Grand Prix Powiatu Kościańskiego. W turnieju wzięło udział 96 zawodników, w tym 6 pań.

Zawodnicy rozegrali pięć rund po 32 rozdania zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego.

Turniej wygrał  Jacek Wojtkowiak z Łuszkowa, który zgromadził 19 punków dużych oraz 114 punktów małych. Drugie miejsce zajął Czesław Heliński z Nowego Dębca. Trzecie miejsce wywalczył Ryszard Borowczyk ze Śremu. Czołowa trójka otrzymała puchary ufundowane przez Gminę Śmigiel, która była partnerem wydarzenia.

Kolejne miejsca w czołowej dziesiątce zajęli: 4. Zbigniew Zieliński ze Zbęch, 5. Grzegorz Błocian ze Śmigla, 6. Mariusz Staroń z Borowa, 7. Jerzy Piechowiak z Kościana,  8. Mirosław Dalecki z Poznania, 9. Ryszard Kuraszyk z Nowego Lubosza, 10. Tadeusz Śmichurski z Czempinia.

Rywalizację wśród kobiet wygrała Katarzyna Jóźwiak ze Stęszewa zajmując 23 miejsce  w ogólnej klasyfikacji. Nagrody otrzymało łącznie 25 czołowych zawodników oraz najlepsza z pań.

Do końca trwała zacięta rywalizacja o zwycięstwo w Grand Prix Powiatu Kościańskiego w sezonie 2023/2024, a o kolejności w końcowej klasyfikacji decydowały dosłownie ostanie rozdania kart. Na podium znaleźli się zawodnicy spoza naszego powiatu. XVI edycję Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego zwyciężył Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego gromadząc 76 punktów dużych i 279 małych. Drugie miejsce wywalczył Ryszard Borowczyk ze Śremu z wynikiem 74/120. Trzecie miejsce zajął Mariusz Madaliński z Plewisk, który zgromadził 72,5 punkty duże i 79 punktów małych. Jadwiga Hampel z Nielęgowa wygrała klasyfikację kobiet.

W czołówce znaleźli się jeszcze: 4. Tadeusz Skrzypczak z Piotrowa Pierwszego, 5. Mariusz Staroń z Borowa, 6. Tadeusz Krysztof z Boszkowa, 7. Jadwiga Hampel z Nielęgowa, 8. Roman Cichocki z Przysieki Starej Pierwszej, 9. Jerzy Marciniak z Borowa, 10. Tadeusz Książyk z Poznania. Organizatorzy przygotowali nagrody dla trzydziestu czołowych zawodników.

Podsumowanie GP oraz wręczenie pucharów i nagród nastąpi podczas Mistrzostw Gminy Kościan, które rozegrane zostaną 10 marca o godz. 13:00 w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu.