Zwycięstwo na inaugurację

Udanie rozpoczęły sezon w rozgrywkach II ligi siatkarki UKŻPS Coccodrillo Kościan. Podopieczne trenera Adama Cichockiego pokonały przed własną publicznością drużynę SMS Police 3:0 (25:19, 25:15, 25:17).

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia drużyny z Polic. Przyjezdne nie cieszyły się nim jednak zbyt długo. Gospodynie szybko odrobiły straty i wypracowały kilkupunktową przewagę. Choć utrzymywała się ona przez całą inauguracyjną potyczkę, to obywa zespoły toczyły ze sobą wyrównaną walkę. Duże wrażenie na kościańskich kibicach wywarły ofiarne przyjęcia naszej nowej libero – Marleny Tracz.

Gospodynie triumfowały też w drugim i trzecim secie. W obydwu tych starciach rywalki postawiły się miejscowym w środkowej części gry, końcówka należała już bezsprzecznie do kościanianek.

W zespole gospodarzy, oprócz wspomnianej Marleny Tracz, zadebiutowały jeszcze dwie nowe zawodniczki – Katarzyna Sapała i 14-letnia Rozalia Moszyńska. Szczególnie w przypadku tej młodej siatkarki spotkanie to utkwi na długo w pamięci. Desygnowana przez trenera na decydującą zagrywkę przy stanie 24:17 przestrzeliła piłkę meczową.

Dzisiejsze spotkanie wygraliśmy doświadczeniem i sprytem – mówi Adam Cichocki, trener UKŻPS Kościan.  – O naszym zwycięstwie zadecydowała też dobra gra w obronie. Nie mieliśmy problemów z rozczytaniem rywala. Poza tym popełniliśmy w tym meczu mniej błędów. Znakomity występ zaliczyła dziś nasza nowa zawodniczka – grająca na pozycji libero Marlena Tracz. To doświadczona siatkarka mająca na swoim koncie występy na zapleczu ekstraklasy. Pamiętam ją jeszcze jako 15-latkę, grającą w kadrze Wielkopolski razem z Marleną Pleśnierowicz. W barwach naszego zespołu zadebiutowały też dzisiaj Kasia Sapała i młodziutka Rozalia Moszyńska. Do drużyny dołączą jeszcze dwie nowe zawodniczki. Czekamy na potwierdzenie ich przynależności klubowej ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W II kolejce siatkarki UKŻPS ponownie zagrają przed własną publicznością. 5 października zawita do Kościana drużyna Spójni Stargard. Początek spotkania o godzinie 16.00.