Zostań swoim szefem – bezpłatne szkolenie

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie zaprasza na bezpłatne szkolenie dla wszystkich zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej, a także dla osób stawiających pierwsze kroki jako przedsiębiorcy.

Szkolenie adresowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką zakładania i prowadzenia własnej firmy, zarówno bezrobotnych, jak i pracujących. To doskonała okazja do tego, by zweryfikować i pogłębić swoją wiedzę, a także poznać obowiązki jakim podlega osoba samozatrudniona.

Pierwszy dzień zajęć, które odbędą się 17 lipca w  godz. 15.00-20.00 poprowadzi trener biznesu Jakub Grzelka. Będzie w nich mowa o różnicach pomiędzy pracą na etacie i samozatrudnieniem, ścieżce powstawania biznesu od pomysłu do realizacji, „biznesie na próbę” bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej, analizach, konkurencji, marketingu i reklamie oraz najważniejszych aspektach rejestracji działalności gospodarczej.

W drugim dniu (18 lipca, w godz. 16.00-18.00) o obowiązkach przedsiębiorcy wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego opowiadać będzie Alicja Dylawerska, dyplomowana księgowa członkini Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział w Poznaniu. Przybliży ona różne formy prowadzenia działalności gospodarczej, sposoby prowadzenia ewidencji, omówi wady i zalety różnych form opodatkowania. Na zakończenie tego spotkania dyrektor Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości Lidia Lewandowska opowie o tym skąd wziąć środki na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej.

Spotkania odbywać się będą w siedzibie OWP w Kościanie, ul. Dworcowa 1 (budynek dworca PKP, I piętro). Więcej informacji na temat szkolenia można uzyskać pod nr tel. 65 512 77 83 i 797 508 207 oraz na stronie www.owp.koscian.net.