Zosia Nowakowska i Michał Gasz na Dzień Kobiet [ZDJĘCIA]

Pełen emocji koncert w Kościańskim Ośrodku Kultury odbył się w niedzielę, 8 marca. Na scenie pojawiły się również wokalistki działającego przy KOK-u Voice Studio oraz uczniowie zespołów wokalnych działających przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kościanie.

Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności, która prawie do ostatniego miejsca wypełniła salę widowiskową. Ale nic dziwnego, w końcu Kościan to rodzinne miasto Zosi Nowakowskiej, a wiele osób pamięta młodą artystkę jeszcze z lat jej dzieciństwa, kiedy chodziła tu do „trójki” i szlifowała swój głos pod okiem Izabeli Woźniak, nauczycielki muzyki.

Dziś Zosia Nowakowska to świadoma i dojrzała wokalistka, która zachwyca swą wszechstronnością. Był to jej drugi koncert w Kościanie, przypomnijmy, że nieco ponad rok temu wystąpiła wraz z Januszem Krucińskim podczas XXXIII Kościańskiego Koncertu Noworocznego. Tym razem Zosi na scenie towarzyszył Michał Gasz, wokalista i aktor musicalowy, a na fortepianie akompaniował Piotr Wrombel.

Koncert podzielony był na trzy części. W pierwszej publiczność usłyszała piosenki z filmów i musicali, w drugiej takie klasyki jak „Natural Woman” Arlethy Franklin czy „Jesteś moją kokainą” Stanisława Soyki, a w trzeciej wokaliści zaśpiewali wspólnie kilka przebojów. W tej części publiczność najbardziej porwała ballada  „Shallow” wykonywana w oryginale przez Lady Gagę i Bradley’a Coopera.

Widzom spodobały się także występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów wokalnych. Zaśpiewały wokalistki Voice Studio i działające przy SP3 zespoły Bagietki, Morele oraz Oktet Wokalny. Wszyscy występujący otrzymali gromkie brawa od publiczności.

Fot. Milena Waldowska