Zniszczyli automaty do gry, bo przegrali

W Śmiglu w maju w jednym z salonów gier kilka razy doszło do zniszczenia maszyn przez graczy. To złość wywołana przegraną prawdopodobnie wywołała takie zachowanie. Sprawcy odpowiedzą teraz za uszkodzenie mienia.

Pierwsze zgłoszenie kościańska policja otrzymała w nocy 1 maja. Około godz. 3.40 dyżurny został powiadomiony o uszkodzeniu monitorów dotykowych w salonie gier działającym na terenie gminy Śmigiel. Zgłaszający wycenił wartość strat na kwotę 3450 zł. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustali sprawców uszkodzenia, a mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 30-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego oraz 29-letni mieszkaniec gminy Śmigiel przyznali się do uszkodzenia monitorów.

Kolejne zgłoszenie dotyczące uszkodzenia mienia policja otrzymała z tego samego salonu gier 25 maja. Tym razem zgłaszający wycenił wartość strat na kwotę 1700 zł. Również w tym przypadku sprawca uszkodzenia usłyszał już zarzuty, a jest nim 19-letni mieszkaniec Kościana.

Ponadto w toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że kilka dni wcześniej, 29-letni mieszkaniec gminy Śmigiel w ciągu jednego dnia dwukrotnie odwiedził salon i za każdym razem po przegranej niszczył jego wyposażenie. Straty spowodowane uszkodzeniem mienia wyniosły 4000 zł.

Wszyscy sprawcy zgodnie przyznali, że w chwili popełnienia przestępstwa znajdowali się pod wpływem alkoholu. Monitory dotykowe uszkodzili z powodu złości, że gra nie szła po ich myśli. Teraz, oprócz przegranych pieniędzy, mogą jeszcze ponieść koszty naprawy urządzeń.

Uszkodzenie mienia jest natomiast zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.