Zniszczył wyposażenie baru w Nowym Dębcu

Spacer szlakiem lokali gastronomicznych zakończył się zatrzymaniem dla młodego mieszkańca Kościana. Mężczyzna odpowie za uszkodzenie wyposażania baru działającego na terenie Nowego Dębca.

We wtorek 22 czerwca około godz. 20.10 Komenda Powiatowa Policji w Kościanie otrzymała zgłoszenie dotyczące zniszczenia wyposażenia lokalu gastronomicznego przez młodego mężczyznę. Po dojeździe policjantów na miejsce, 21-latek zdążył już zmienić miejsce biesiadowania. Znaleziono go jednak szybko. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy.

Okazało się, że 21-letni mieszkaniec Kościana spacerując po letniskowej miejscowości odwiedzał lokale gastronomiczne. Gdy został wyproszony z jakiegoś baru, szukał kolejnego. Kościaniak zniszczył wyposażenie baru, uszkodził schładzarkę do piwa oraz zarysował lodówkę. Wartość strat oceniono na kwotę 3000 zł.

Zatrzymany, po wytrzeźwieniu w policyjnej celi, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do jego popełnienia. Okazało się ponadto, że mieszkaniec Kościana jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Z tego powodu policyjną celę zamienił natychmiast na więzienną.

Za uszkodzenie mienia grozi mu teraz druga kara w wymiarze od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.