Michał Zieliński nowym wojewodą wielkopolski

Michał Zieliński, dotychczasowy dyrektor wielkopolskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa został mianowany na stanowisko wojewody wielkopolskiego.

Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski

Michał Zieliński na stanowisko wojewody wielkopolskiego został powołany w piątek 29 stycznia 2021 roku przez premiera Mateusza Morawieckiego, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.

Powołanie na stanowisko wojewody wielkopolskiego jest dla mnie wielkim zaszczytem i ogromnym zobowiązaniem. Stoję przed dużym wyzwaniem, a swoją pracę dla Wielkopolan postrzegam jako misjęmówił podczas konferencji nowo wybrany wojewoda.

Poprzedni wojewoda, Łukasz Mikołajczyk, stracił stanowisko w połowie grudnia, po aferze związanej z zamkiem w Stobnicy.

48-letni Michał Zieliński urodził się w Szamotułach, od ponad 20 lat związany jest z Obornikami. Od 2018 r. pełnił funkcję dyrektora wielkopolskiego oddziału ARiMR. Pracował też jako zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu.

Jest także wiceprezesem PiS w okręgu pilskim (nr 38) i przewodniczącym komitetu terenowego tej partii w Obornikach. Prywatnie, jest szczęśliwym ojcem trójki dzieci.