Znaleziono zaginionego 22-latka. Niestety nie żyje

Od rana na terenie powiatu kościańskiego trwały poszukiwania na szeroką skalę. W końcu w okolicach Jasienia natrafiono na poszukiwane auto, którym poruszał się zaginiony.

Zaginiony był mieszkańcem Osiecznej. W sobotę, 6 listopada, około godziny 6.20 wyjechał z miejsca zamieszkania i od tego czasu nie nawiązał kontaktu z rodziną. Poruszał się czarnym seatem ibizą.

Istniało podejrzenie, że mężczyzna może znajdować się na terenie naszego powiatu, dlatego do poszukiwań zaangażowano kościańską policję. W poniedziałek służby składające się z leszczyńskich i kościańśkich policjantów oraz strażaków i specjalnych grup poszukiwawczych rozpoczęły poszukiwania. Bazą dla służb była stacja benzynowa w Kawczynie.

Około godziny 14.00 natrafiano na samochód, którym poruszał się zaginiony. W środku siedział mężczyzna nie dający oznak życia. Po zabezpieczeniu samochodu, nastąpiło jego otwarcie. Niestety stwierdzono zgon siedzącego w nim mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że to zaginiony i poszukiwany 22-latek.

Na miejscu zdarzenia trwają czynności śledcze. Pojazd i ciało zostały zabezpieczone przez prokuraturę.

Fot. Karol Schmidt