Znakowanie rowerów. Są jeszcze wolne terminy

Kościańska policja przeprowadza kolejną akcję znakowania rowerów w ramach systemu WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Wyznaczono terminy na bieżący i przyszły tydzień.

Kościańska policja podczas wakacji jedną z akcji znakowania rowerów przeprowadziła w Nowym Dębcu.

Osoby, które chcą oznakować swój rower, mogą to zrobić w tym tygodniu 5 i 6 października oraz w przyszłym tygodniu 12 i 14 października. By uniknąć kolejek prowadzone są zapisy.

Dziś, czyli 5 października znakowanie prowadzone będzie od godz. 14.00. Jak się dowiedzieliśmy na Komendzie Powiatowej Policji w Kościanie są jeszcze wolne dwa okienka, w których można podjechać ze swoim jednośladem. Zostały także wolne terminy na środę, a także na przyszły tydzień. Wkrótce planowane są również kolejne terminy.

Znakowanie odbywa się na placu, przy budynku „B” Komendy Powiatowej Policji  w Kościanie, w terminach:
– 5 października, w godzinach 14.00-17.00
– 6 października w godzinach 10.00-13.00
-12 października, w godzinach 10.00-13.00
-14 października w godzinach 14.00, a 17.00

W celu uniknięcia kolejek należy umówić się na konkretną godzinę, dzwoniąc pod numer telefonu: 47 77 26 241 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00. Znakowanie oraz wszystkie związane z nim formalności trwają około 15-20 minut.

Należy pamiętać, że oznakowanie jednośladu nie zwalnia jego właściciela z obowiązku zabezpieczania swojego roweru przed kradzieżą. – Nawet jeżeli rower jest oznakowany, powinniśmy go przypiąć pozostawiając w jakimś miejscu. I to najlepiej o ramę, a nie tylko o przednie koło, które łatwo jest odkręcić – radzi Radosław Nowak z KPP w Kościanie.

Ponadto, jak sama nazwa wskazuje znakowanie dotyczy Wielkopolski, więc tylko w naszym województwie w razie znalezienia jednośladu policjanci mają możliwość szybkiego dotarcia do jego właściciela. Ale z drugiej strony wygrawerowany rower na pewno trudniej będzie sprzedać potencjalnemu złodziejowi.