Zmarła kobieta poparzona w pożarze. Trwa prokuratorskie śledztwo

Nie żyje kobieta, która została poszkodowana w pożarze, do którego doszło 17 maja w Wojewódzkim Centrum Neuropsychiatrycznym w Kościanie. Prokuratura prowadzi dochodzenie związane z przyczyną pożaru z udziałem pacjentki szpitala.

Kobieta zmarła w minionym tygodniu w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, do którego została przetransportowana ze szpitala w Kościanie. Od początku stan zdrowia 57-letniej pacjentki oddziału kobiecego szpitala był zły, a poparzeniu uległa znaczna część jej ciała. Niestety, pomimo starań, kobiety nie udało się uratować.

Do pożaru doszło w jednym z pomieszczeń „sanatorium” w Kościanie, kobieta miała pojedynczą salę. Silnemu nadpaleniu uległo łóżko, w którym leżała pacjentka.

Prokuratura Rejonowa w Kościanie prowadzi śledztwo w sprawie przyczyn powstania pożaru, który doprowadził do spowodowania uszczerbku na zdrowiu, a w konsekwencji śmierci pacjentki. Powołano biegłego w dziedzinie pożarnictwa, a ponadto zostanie wykonana sekcja zwłok kobiety, której ciało sprowadzono już do Kościana.

O pożarze pisaliśmy w artykule: Pożar w „sanatorium” w Kościanie. Jedna osoba poszkodowana [ZDJĘCIA]