Zmarł Maciej Zielonka

Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana, długoletni kościański radny, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 4 w Kościanie przegrał walkę z nowotworem. Odszedł w niedzielę rano 5 stycznia, w swoim domu.

Maciej Zielonka miał 49 lat. Chorobę – nowotwór płuc wykryto u niego w 2017 roku. Wówczas rozpoczęła się walka o zdrowie, a z pomocą pospieszyły mu setki osób organizując wiele zbiórek pieniędzy. Po roku intensywnego leczenia choroba cofnęła się.

Przez rok Maciej Zielonka cieszył się zdrowiem. Powrócił do pracy w szkole i w radzie. W wyniku ostatnich wyborów samorządowych jesienią 2017 r. stanął na czele Rady Miejskiej Kościana (startował z listy Stowarzyszenia Porozumienie Ziemia Kościańska).

Niestety, latem 2019 roku nowotwór powrócił. Po raz kolejny zmotywowało to setki osób do działania i do zbiórki pieniędzy na kolejne leczenie. Czerpał siłę z ich wsparcia. Nie tracił wiary, do samego końca był bardzo pozytywnie nastawiony do życia i do ludzi. Aktywnie zamieszczał wpisy na swoim profilu w mediach społecznościowych.