Zimowy Turniej Skrzatów WZPN w Starych Oborzyskach

AP Reissa Kościan, KS Promień Krzywiń i LZS Juna-Trans Stare Oborzyska – to zespoły, które reprezentowały w niedzielę powiat kościański w turnieju skrzatów w hali sportowej w Starych Oborzyskach.

Zimowy turniej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej przyciągnął do Starych Oborzysk aż 12 zespołów z różnych stron regionu, a w sumie rywalizowało blisko 100 dzieci z rocznika 2013 i młodsi. Zespoły z powiatu kościańskiego zmierzyły się m.in. z drużynami AP Reissa Leszno, AP Red Box Poznań, FA Leszno,  Ka 4 ResPect Krobia czy Warta Śrem.

Turniej rozgrywany był na trzech boiskach dla skrzatów systemem każdy z każdym zgodnie z unifikacją PZPN, czyli na boisku w danej drużynie przebywało 4 zawodników bez bramkarzy. Impreza miała charakter festynu piłkarskiego i nie była prowadzona klasyfikacja. Każdy z zawodników otrzymał medal za uczestnictwo.

Warto podkreślić, że w zespołach AP Reissa Kościan, KS Promień Krzywiń i LZS Juna-Trans Stare Oborzyska znalazło się wiele dziewczynek, co świadczy o dużym ich zainteresowaniu piłką nożną. Ponadto dodatkowo klub LZS Juna-Trans wystawił zespół złożony tylko z dziewczynek. Cykl zakończy się 14 marca 2020 roku turniejem w Czempiniu.