Zimowy Bieg Przełajowy w Kościanie 2020

Wygrali zawodnicy z powiatu gostyńskiego i z Leszna, najlepszy zawodnik z powiatu kościańskiego zajął trzecie miejsce w kategorii open, a najlepsza zawodniczka powiatu była druga w kategorii generalnej kobiet.

XXV Bieg Zimowy w Kościanie

Tradycją stała się już słoneczna, w zasadzie wiosenna pogoda podczas Biegu Zimowego, który od kilku edycji organizowany jest w marcu w Parku Miejskim. Tym razem z racji faktu, że impreza odbywała się w Dzień Kobiet, panie po pokonaniu 5 km na mecie otrzymywały tulipana. Wszyscy zawodnicy otrzymali natomiast pamiątkowy medal.

Zanim zawodnicy przystąpili do biegu, na linii startu stanęli kijkarze oraz dzieci na rowerkach. Byli to bliscy zmarłego tragicznie w ubiegłym roku Adama Majorczyka, zawodnika Sany Kościan. Odbywające się w ramach biegów Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Przełajach noszą od tego roku jego imię.

Jako pierwszy na metę w całym biegu przybiegł Hubert Naglak z Szelejewa, co zajęło mu 15 minut i 55 sekund. – Dopiąłem swego, ciężka praca przynosi efekty. Nie miałem specjalnego planu na ten bieg, starałem się pobiec jak najszybciej. Trasa bardzo dobra, ogólnie biegło się dobrze powiedział po biegu zwycięzca.

Wśród mężczyzn drugi był Rafał Tomowiak z Leszna, a trzeci Daniel Bosy z Ponina, który został jednocześnie zwycięzcą Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Przełajach.

Z kolei wśród kobiet na metę najszybciej przybiegła, ze znaczną przewagą nad konkurentkami, Martyna Zielińska z Leszna. – Nie miałam specjalnego planu na dzisiejszy bieg, zapisałam się na niego, bo jest on poświęcony pamięci Adamowi, z którym miałam okazję kilka razy biegać w przełajach. Pobiegłam, by uczcić jego pamięć. Wczoraj miałam bardzo męczący dzień, więc nie spodziewałam się dzisiaj zwycięstwamówiła najlepsza zawodniczka.

Drugie miejsce wśród pań zajęła Wiktoria Ratajczak z UKS Junior Nietążkowo, która została jednocześnie Mistrzynią Powiatu, a trzecie Monika Hauser-Giers z Kościan Team.

Organizatorem zawodów była Sana Kościan we współpracy z Urzędem Miejskim Kościana.

Fot. Milena Waldowska